12 دی 1400 346 بازدید

لزوم پیاده سازی معارف اسلامی در جامعه

نماینده ولی فقیه"آیت الله محمدرضا ناصری بیان کرد: اتصال علم به دین و معنویت امری ضروری است/معنویت و اخلاق زیربناوجهت دهنده به تمام حرکت ها و فعالیت هاست/حوزه علمیه در تبیین و مفهوم شناسی وخود سازی و جامعه پردازی و تمدن سازی نقش والایی دارند.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه مروی به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت الله محمد رضا ناصری، در دیدار مدیر و معاونان حوزه علمیه استان یزد بر لزوم پیاده سازی معارف اسلامی در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: نباید به پژوهش‌ها و تالیفات اکتفا نمود بلکه لازم است جهت پیاده سازی و گسترش علوم، معارف و اخلاق اسلامی در جامعه تلاش نمائیم.

ایشان بیان کردند: معنویت و اخلاق زیر بنا و جهت دهنده به تمام حرکت‌ها و فعالیت‌هاست و برای رسیدن به جامعه‌ای اسلامی باید برنامه‌ریزی نمایم تا شاهد تحول در تمام عرصه‌ها باشیم.

امام جمعه یزد به ضرورت توجه به معرفت شناسی از دوران کودکی اشاره کرد و گفت: شناخت خدا و معرفت شناسی از دوران کودکی باید به کودکان آموزش داده شود تا فرزندانمان با فطرت الهی خود آشنا شده و رشد نمایند.

آیت الله ناصری یزدی ادامه داد: اتصال علم به دین و معنویت ضروری است و آموزش و پرورش باید تلاش نماید تا کودکان و نوجوانان در کنار درس و علم آموزی با توحید و فطرت الهی خود نیز آشنا شوند.

ایشان با اشاره به آسیب‌های فضای مجازی تصریح کرد: متأسفانه با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مساجد و محافل مذهبی و همچنین گسترش آموزش‌های غیرحضوری، نوجوانان و جوانان ما در استفاده از فضای مجازی دچار آسیب‌هایی شده‌اند که نیاز است برای مقابله با این آسیب‌ها راهکارهای مناسب و عملی ارائه شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: گروه‌های علمی و تخصصی باید مباحث دینی و معرفتی را به صورت ساده و کوتاه تدوین کنند و این مطالب با شیوه‌های جذاب به دانش آموزان ارائه گردد تا بعد از گذشت چند سال نوجوانان کاملاً با مباحث معرفتی و خداشناسی آشنا شوند.

وی در ادامه مباحث افزود: حوزه علمیه باید با اتکا به خداوند متعال و با اخلاص و حرکت جهادی در زمینه هدایت دینی نوجوانان و جوانان فعالیت نماید و با برنامه‌ریزی و راهکارهای عملی از تلاش و کوشش مأیوس نشود.

آیت الله ناصری با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار داشت: لازم است مفاهیمی همچون خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی که در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره شده است کاملاً مفهوم شناسی شود و اینکه مراد از این واژه‌های چیست؟ و چگونه می‌تواند این مفاهیم را محقق کرد.

وی تصریح کرد: حوزه علمیه در تحقق بیانیه گام دوم و به ویژه در تبیین و مفهوم شناسی خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی نقش والایی دارند و نیاز است در این زمینه بیش از گذشته فعالیت منجسم و گسترده داشته باشند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه تمدن اسلامی خواست امام راحل (ره) بود، افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هر زمان حضرت امام خمینی (ره) از برپایی حکومت اسلامی صحبت می‌کرد خیلی‌ها با فرمایشات ایشان مخالفت کرده و حتی بعضی ایشان را تمسخر کرده و می‌گفتند با وجود رژیم شاهنشاهی برپایی و استقرار حکومت اسلامی امکان ندارد.

ایشان در آخر بیان کردند: ولی حضرت امام (ره) با همت و اخلاصی که داشت هیچگاه مأیوس نشد و انقلاب اسلامی را بنیانگذاری کرد، امروز نیز ما وظیفه داریم جهت نیل به آرمان‌های انقلاب اسلامی از جمله تمدن سازی تلاش نمایم و با برنامه‌ریزی درست شاهد تحول در جامعه باشیم.

انتهای پیام

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019 Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

نظرات

هیچ نظری تاکنون ثبت نشده

ایمیل خود را وارد کنید تا اخبار مدرسه را دریافت کنید

مدرسه مروی در فضای مجازی