آزمایشی

03 آبان 1400 346 بازدید

آثار مرحوم استاد حجت الاسلام شهریاری به زیور طبع آراسته خواهد شد

به مناسبت اولین سالگرد ارتحال استاد ارجمند جناب حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا شهریاری [...]

 

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه مروی، در آستانه سالگرد فیلسوف گرانقدر حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا شهریاری با پیگیری های صورت گرفته توسط مدیریت حوزه علمیه مروی ، حجت الاسلام عبداللهی ، آثار دست نوشت این استاد فقید به زیور طبع آراسته خواهد شد.

 مرحوم حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا شهریاری یکی از با سابقه ترین اساتید حوزه علمیه مروی می باشد که در علوم معقول و تفسیر صاحب کرسی درس بود و شاگردان فراوانی در حوزه و دانشگاه داشتند.

بعد از خبر ناگهانی رحلت جانگداز این عالم با پیگیری های انجام شده توسط مدیریت محترم این مرکز علمی حجت الاسلام عبدالهی ، آثار مکتوب این استاد فقید برای تنظیم و تبدیل به کتاب به معاونت پژوهش حوزه مروی تحویل گردید.

حجت الاسلام حیدری کارشناس پژوهش حوزه علمیه مروی طی مصاحبه ای با روابط عمومی حوزه مروی افزود، دست نوشته های ایشان با همکاری خانواده محترم آن مرحوم جمع آوری شده است و شامل دو رساله در حقیقت انسان و اطوار وجودی او و دیگری در مراتب هستی و یک مجموعه مستقل در باب اوصاف بهشتیان است که مجموعه متون عرفانی ایشان بر پایه آیات و روایات است.

ایشان با اشاره به سیر نگارش این آثار گفت: کار پیاده سازی این متون در اسفند ماه سال ۱۳۹۹ توسط واحد رسانه حوزه مروی به پایان رسیده است و با همکاری یکی از شاگران مرحوم شهریاری کار تحقیقات و پژوهش آن در حال پیگیری است.

لازم به ذکر است که دو رساله فوق الذکر در یک مجلد در حدود ۱۵۰ صفحه رقعی آماده چاپ خواهد شد و پیش بینی می شود آماده سازی آن برای علاقمندان اوایل آذر ماه سال جاری به پایان برسد. 

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019 Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019

نظرات

هیچ نظری تاکنون ثبت نشده

ایمیل خود را وارد کنید تا اخبار مدرسه را دریافت کنید

مدرسه مروی در فضای مجازی