حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۵ آبان , ۱۴۰۰ 21 ربيع أول 1443 Wednesday, 27 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2098×

عربستان و نقش حمایت آن در نشر وهابیت در بریتانیا + فیلم

شناسه : 6468 19 مرداد 1399 - 10:11 670 بازدید ارسال توسط : منبع : ایکنا

حمایت های عربستان از تفکر و جریان وهابیت، تغییر اعتقادی دینی و رفتار بسیاری از مسلمانان و گروه‌های اسلامی را به دنبال داشته و این رویه باعث تقویت افراط‌گرایی در نقاط مختلف جهان از جمله بریتانیا شده است. به نقل از فطرس مدیا (مرکز سینمای مستند اسلامی)، بنیاد اندیشه سیاست خارجی بریتانیا به نام «هنری […]

پ
پ

حمایت های عربستان از تفکر و جریان وهابیت، تغییر اعتقادی دینی و رفتار بسیاری از مسلمانان و گروه‌های اسلامی را به دنبال داشته و این رویه باعث تقویت افراط‌گرایی در نقاط مختلف جهان از جمله بریتانیا شده است.

به نقل از فطرس مدیا (مرکز سینمای مستند اسلامی)، بنیاد اندیشه سیاست خارجی بریتانیا به نام «هنری جکسون» که در سال ۲۰۰۵ تأسیس شده، پیرامون موضوع تقابل با افراط‌ گری و گسترش دموکراسی و حقوق بشر فعالیت دارد.

در گزارش این مرکز که در سال ۲۰۱۷ انتشار یافته، عربستان سعودی مهم ترین عامل گسترش افراط‌ گرایی اسلامی در بریتانیا بوده است.

در گزارش این موسسه ضمن اشاره به صرف هزینه ۷۶ میلیارد یورو توسط سعودی در زمینه ترویج افراط گرایی اضافه شده: حمایت های عربستان سعودی از گروه های افراط گرا به واسطه ی کمک های مالی و غیر مالی از جمله تبلیغ افراط گرایی توسط وهابیت، باعث گسترش تفکر وهابیت در بریتانیا شده و بر مسلمانان این کشور تاثیر سوء گذاشته است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.