حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2019×

وزیر بهداشت: باید الگوی مناسبی از برپایی محرم به دنیا نشان دهیم / ۳ اصل اساسی سوگواری در زمان ویروس کرونا

شناسه : 6934 29 مرداد 1399 - 11:34 430 بازدید ارسال توسط : منبع : فارس

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفتند: سه اصل ریشه ای را با اهتمام به بیانات رهبر انقلاب و ستاد ملی کرونا در محرم امسال مورد توجه قرار خواهیم داد. خبرگزاری ایکنا گفت‌وگویی با سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام داده که بخش‌های مهم آن را ذکر خواهیم کرد. – ماه محرم […]

پ
پ

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفتند: سه اصل ریشه ای را با اهتمام به بیانات رهبر انقلاب و ستاد ملی کرونا در محرم امسال مورد توجه قرار خواهیم داد.

خبرگزاری ایکنا گفت‌وگویی با سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام داده که بخش‌های مهم آن را ذکر خواهیم کرد.

– ماه محرم ماه پاسداری از حماسه بی مانند کربلا و یاد شهدای کربلا، تاسوعا و عاشورا حسینی است. امسال فعالیت و حرکت خود را با توجه به بیانات مقام معظم رهبری که دو اصل ریشه ای را بیان نمودند، هدایت کرده ایم.

ایشان اصرار نمودند که اول، محرم باشکوه برپا شود و دوم، با تکیه بر نکات و دستورات بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت رسیده است جهت کم نمودن خطرات نشأت گرفته از انتقال بیماری باشد

– با تلاش حجه‌الاسلام والمسلمین قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، جلسات پی در پی را با سخنرانان، مداحان و البته با دلسوزان برپایی مجالس سوگواری محرم بر قرار نمودیم و به اتفاق به نظر واحدی رسیدیم.

– در وزارت کشور و کمیته اجتماعی – امنیتی نیز جلسات بسیاری را بر قرار نمودند که تمام این جلسات به صدور شیوه‌نامه ی جدیدی با محوریت‌های بسیار متفاوت‌تر از پیش منتهی گشت.

– در این شیوه‌نامه تلاش شد است تا سه اصل ریشه ای را مورد توجه قرار بدهیم

. اصل اول این می باشد که همت داشته باشیم محرمی پهناور، ولی با اهتمام به نکات بهداشتی برپا کنیم و نام و یاد امام حسین(ع) و شهدای کربلا را به شکل عظیمی در نقطه به نقطه ی سرزمین‌مان گرامی بداریم.

دوم، اصولی را مانند فاصله‌گذاری و تحرک نداشتن و بیرون نرفتن دسته‌ها در سطح شهر و مواردی که قادر خواهد بود به هر نحوی باعث گسترش ویروس کرونا شود، جلوگیری کنیم.  سوم، اینکه بتوانیم الگوی مناسبی را از برپایی محرم در عالم ارائه دهیم که بتوانیم با افتخار اعلام کنیم که حتی یک نفر هم در این سرزمین به علت برپایی مجالس محرم مبتلا به ویروس نگشته.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.