حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۵ آبان , ۱۴۰۰ 21 ربيع أول 1443 Wednesday, 27 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2099×

آیت الله مکارم شیرازی: عزاداری محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود

شناسه : 6130 09 مرداد 1399 - 16:00 655 بازدید ارسال توسط : منبع : فارس

مرجع تقلید شیعیان در وجوب برپایی سوگواری جامعه در محرم و صفر تاکید نمود و اضافه فرمود: باید سرپرستان سازمان مبارزه با ویروس کرونا اهتمام لازم را داشته باشند تا علاوه براینکه الویت‌های مذهبی مردم مورد توجه قرار میگیرد در کنار این مطلب هم نکات لازم بهداشتی مردم را نیز فراهم کنند تا سلامت شان […]

پ
پ

مرجع تقلید شیعیان در وجوب برپایی سوگواری جامعه در محرم و صفر تاکید نمود و اضافه فرمود: باید سرپرستان سازمان مبارزه با ویروس کرونا اهتمام لازم را داشته باشند تا علاوه براینکه الویت‌های مذهبی مردم مورد توجه قرار میگیرد در کنار این مطلب هم نکات لازم بهداشتی مردم را نیز فراهم کنند تا سلامت شان به خطر نیفتد.

آیت الله مکارم شیرازی در دیداربا حجه الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات فرمودند: تردیدی وجود ندارد که شیعیان اصولی دارند که به هیچ وجهی رها کردن آن امکان پذیر نیست؛ که مهم ترین آن عزاداری برای سید وسالار شهیدان اباعبدلله الحسین(ع) است.

ایشان با تأکید بر وجوباندیشیدن  تدابیردرست و مناسب دراینباره، فرمود: اگر این مسائل را کنار بگذاریم، دردسر خواهد بود،و اگرهم بخواهیم به فعل برسانیم باید به نحوی باشد که تمام نکات بهداشتی رعایت شود واینکه از جلوه ‌های معنوی و مذهبی نیزغافل نباشیم؛ به همان نحوی که در برپایی نمازهای جمعه تدبیر انجام شد..

آقای مکارم شیرازی فرمودند: اگر قانونی در این رابطه وجود نداشته باشد، دشواری هایی پیش می آید، پس یقینا میبایست جانشینان این امر در اینباره اهتمام لازم را داشته باشند تا علاوه براینکه الویت‌های مذهبی مردم مورد توجه قرار میگیرد در کنار این مطلب هم نکات لازم بهداشتی مردم را نیز فراهم کنند تا سلامت شان به خطرنیفتد.

ایشان با اصرار بر این موضوع ‌که به هیچ عنوان توانایی جلوگیری از برگزاری مراسمات شب وروز عاشورا را نخواهیم داشت، اضافه فرمود: در ایام رضاخان پهلوی با عاشورا چه می کردند؟ ولی همه به عینه دیدند که نتوانستند کاری کنند..

در ادامه ی این ملاقات مرجع تقلید شیعیان آقای مکارم شیرازی به مشکلات در کشور اشاره فرمودند از جمله بحث های اقتصادی و بیان فرمودند که: همان گونه که ما مشکلات فرهنگی را عرضه می‌کنیم به مشکلات اقتصادی و زندگانی جامعه نیز توجه داریم؛ فلذا  متنی منتشر نمودیم تا مردم بدانند مراجع دینی نسبت به گرانی‌ها منتقد و تذکرات لازم را اخبار میکنند.

آیت الله مکارم شیرازی ورود روحانیون به مسائل اجتماعی از جمله یاری آن‌ها به پزشکان را تقدیر کرد و فرمود: در برهه حساس و خطیری که بسیاری از بیمارها و مبتلا شدگان به ویروس کرونا فراری بودند، ورود روحانیون و طلاب به این عرصه و کمک به مبتلایان و حتی غسل و کفن و دفن فوت شدگان تأثیر بسیاری در جامعه گذاشته و این از بهترین نوع تبلیغ اثرگذارمیباشد.

ایشان به اهمیت بهتر و بیشتر استفاده از این ظرفیت توصیه نمودند که: این فعالیت ها و یاری رسانی روحانیون نوعی تبلیغ فعلی است و از سوی دیگراعلام میدارد که روحانیون معزز و حوزه‌های علمیه همراه مردم و همدردشان می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.