حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۵ آبان , ۱۴۰۰ 21 ربيع أول 1443 Wednesday, 27 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2099×

لبیک موکب‌های عراقی به آیت‌ الله سیستانی در موردعزاداری محرم

شناسه : 6511 20 مرداد 1399 - 10:01 444 بازدید ارسال توسط : منبع : فارس

بعضی از ایستگاه های صلواتی عراقی بعد از منتشر شدن نامه ی آیت‌الله سیستانی در رابطه با عزاداری امام حسین (ع) در ایام شیوع کرونا، اظهار کردند که دسته‌ های عزاداری را برپا نخواهند کرد و البته به همت خود جهت مبارزه با ویروس کرونا ادامه خواهند داد. در نزدیکی ایام محرم الحرام و عزاداری […]

پ
پ

بعضی از ایستگاه های صلواتی عراقی بعد از منتشر شدن نامه ی آیت‌الله سیستانی در رابطه با عزاداری امام حسین (ع) در ایام شیوع کرونا، اظهار کردند که دسته‌ های عزاداری را برپا نخواهند کرد و البته به همت خود جهت مبارزه با ویروس کرونا ادامه خواهند داد.

در نزدیکی ایام محرم الحرام و عزاداری امام حسین (ع)، بعضی از ایستگاه های صلواتی در کربلا با اهتمام به گسترش ویروس کرونا و نامه ی آیت‌الله سیستانی مرجعیت جهان تشیع، در دهه اول محرم الحرام متفاوت تر از سال‌ های اخیر خواهد بود؛ به گونه ای که بعضی از این ایستگاه ها با منتشر نمودن نامه ای از برگزار نشدن دسته‌های عزاداری محرم اطلاع دادند و بعضی دیگر قرار است هزینه ‌های برگزاری مجالس سوگواری را به درمان بیماران کرونایی اختصاص دهند.

بنابراین ایستگاه گروه کفاش‌ های کربلایی که پیشینه ای بیش از یک قرن دارد و در روزهای عزاداری امام حسین (ع) صبحانه و ناهار و همینطور شام زائران اباعبدالله(ع) نیز در چند نوبت پخش می کردندو دسته سوگواری بزرگی نیز هرساله در محرم و صفر در بین‌الحرمین داشتند، امسال جهت لبیک ‌گویی به نامه ی آیت‌الله سیستانی، برگزاری دسته سوگواری را برپا نخواهند کرد.

  مسئول موکب کفاش‌های کربلا جاسم، امسال جهت پیشگیری از گسترش ویروس کرونا و حفظ سلامت جان زائرین و همین طور قبول نکردن زائرین تا روز ۱۳ محرم الحرام در شهر کربلا، گروه کفاش‌ها قمه زنی و دسته‌های سوگواری را متوقف می‌کنند و قسمتی از مبلغ وعده‌های غذایی ایام محرم الحرام را به بیماران کرونایی اختصاص دادند.

بر پایه ی اطلاعیه ی این گروه ، خدام حسینی با شعار «تا زنده‌ایم حسینی می‌مانیم» به فرمان آیت الله سیستانی لبیک گفته و طرح های هر ساله سوگواری امام حسین (ع) را محدود خواهند کرد و به اجراء دیگر خدمات جهت مبارزه با ویروس کرونا خواهند پرداخت.

با اهتمام به امتناع پذیرش زائر در کربلا تا ۱۳ محرم، امسال طرح‌ های سوگواری امام حسین (ع) در دهه اول محرم متفاوت تر از سال‌های اخیر خواهد بود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.