حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1951×

کتاب «اسلام در آفریقا از قرن ۱۸ تا کنون» از ” زاخاری رایت ” منتشر شد

شناسه : 6405 16 مرداد 1399 - 19:35 543 بازدید ارسال توسط : منبع : شبستان

«زاخاری رایت» استادیار یک دانشگاه در قطر در کتاب جدیدش از اسلام در آفریقا نوشت. تمرکز نویسنده این کتاب بر علوم اسلامی در قرن هجدهم در آفریقای شمالی است. در کتاب آمده که دانشمندان مسلمان از هند تا آفریقای غربی در بحث ها و تبادل های روشنفکری اشتراک داشتند و تجربه شان در عرفان و […]

پ
پ

«زاخاری رایت» استادیار یک دانشگاه در قطر در کتاب جدیدش از اسلام در آفریقا نوشت.

تمرکز نویسنده این کتاب بر علوم اسلامی در قرن هجدهم در آفریقای شمالی است.

در کتاب آمده که دانشمندان مسلمان از هند تا آفریقای غربی در بحث ها و تبادل های روشنفکری اشتراک داشتند و تجربه شان در عرفان و دین شناسی بسیار بوده است

دکتر رایت که دانشمندی مسلمان در آفریقا می باشد مطالعات زیادی در رابطه با تاریخ جامعه ی دینی مسلمانان در قاره آفریقا داشته و مقاله های بسیاری در این رابطه نشر داده است.

همچنین ایشان مطالببسیاری در موردزنده نمودن علوم اسلامی در خاورمیانه و منطقه آفریقای شمالی و گسترشاین علوم از قرن ۱۸ میلادی تا به اکنون دارد.

کتاب اخیر او به برقراری ارتباط میان جوامع اسلامی در جهان عرب و جامعه ی مسلمان در قاره آفریقا اشاره نموده است.

دکتر زاخاری رایت در این باره گفته است: این کتاب به تاریخ روشنفکری اسلام در آفریقا پرداخته است و بیان کرده علوم اسلامی تأثیر به سزایی در پیشروی کشورهای آفریقایی داشته است.

آقای دکتر در ادامه فرمودند: در این کتاب در رابطه با اینکه چه طور دانشمندان مسلمان سیاه پوست آفریقایی در توسعه ی علوم دینی و ارزش های اسلامی در قاره آفریقا نقش آفرین بوده اند توضیحاتی داده شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.