حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1951×
در پی شیوع ویروس کرونا

فتوای “اتحادیه علمای مسلمان” برای اختصاص مساجد به بیماران کرونایی

شناسه : 4012 25 فروردین 1399 - 4:12 376 بازدید ارسال توسط : منبع : پایگاه خبری الجزیره

“علی محیی‌الدین القره داغی”، دبیر کل اتحادیه بین المللی علمای مسلمان فتوایی مبنی بر اجازه ی استفاده از مساجد برای نگهداری و درمان بیماران مبتلا به کرونا صادر کرد. به نقل از پایگاه خبری الجزیره، در این بیانیه آمده است برای بستری و درمان بیماران کرونایی اجازه دارند بیماران را در صحن مساجد و در […]

پ
پ

“علی محیی‌الدین القره داغی”، دبیر کل اتحادیه بین المللی علمای مسلمان فتوایی مبنی بر اجازه ی استفاده از مساجد برای نگهداری و درمان بیماران مبتلا به کرونا صادر کرد.

به نقل از پایگاه خبری الجزیره، در این بیانیه آمده است برای بستری و درمان بیماران کرونایی اجازه دارند بیماران را در صحن مساجد و در صورت لزوم در بخشی از شبستان مساجد بستری کنند. و این را سنت پیامبر (صلی الله علیه و آله) و نشان دهنده ی اهمیت انسان ها و سلامتی آن ها در دین اسلام خوانده است. در پایان اجرای آن را منوط به موافقت مسئولین و مساجد دانسته اند.

از دلایل این فتوا در این بیانیه مواردی چون بهره مندی از مساجد و جلوگیری از تعطیلی آن ها، کم کردن فشار بر روی بیمارستان ها، تصویر نقش مثبت مساجد در برطرف کردن رنج مردم و بیماران، استفاده از فضای معنوی مسجد و اقامه ی نماز در شبستان ها با رعایت پروتکل های بهداشتی عنوان شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.