حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1940×

هفتمین جلسه از مراسم عزاداری هیئت الطلاب حوزه علمیه مروی ۹۹/۰۶/۰۶| صوت + تصاویر

شناسه : 7309 06 شهریور 1399 - 21:22 480 بازدید ارسال توسط :

روز هفتم از مراسم عزاداری هیئت الطلاب حوزه علمیه فخریه مروی با حضور طلاب و مسئولان حوزه و عاشقان اهل بیت به کلام تولیت معظم حضرت آیت الله تحریری حفظه الله و روضه خوانی مادحین اهل بیت برقرار شد.  مراسم هفتمین روز عزاداری ایام عزای سید و سالار شهیدان با حضور طلاب و مسئولان حوزه […]

پ
پ

روز هفتم از مراسم عزاداری هیئت الطلاب حوزه علمیه فخریه مروی با حضور طلاب و مسئولان حوزه و عاشقان اهل بیت به کلام تولیت معظم حضرت آیت الله تحریری حفظه الله و روضه خوانی مادحین اهل بیت برقرار شد. 

مراسم هفتمین روز عزاداری ایام عزای سید و سالار شهیدان با حضور طلاب و مسئولان حوزه علمیه مروی و مردم دلداده‌ی اهل‌بیت علیهم‌السلام، با رعایت کلی پروتکل های بهداشتی در صحن مدرسه علیمه فخریه مروی برگزار شد.

در این مراسم حضرت آیت الله تحریری، تولیت معظم این حوزه مقدسه در رابطه با مساله جایگاه امامت در نظام دینی فرمودند:

بحث ما در رابطه با مساله جایگاه امامت در نظام دینی است که در ادیان الهی مساله ی امامت جنبه ی در واقع تضمین اجرای دین را دارد و ما وقتی که توجه بکنیم به ادیان الهی که دارای شریعت هستند و انبیا اولوالعظم انها هم دارای مقام نبوت و رسالت بودند وهم دارای مقام امامت بودند

که در آیه ۱۳ سوره شورا این حقیقت را بیان می کند: «شَرَعَ لَکُمْ مِنَ الدِّینِ ما وَصَّى بِهِ نُوحاً وَ الَّذی أَوْحَیْنا إِلَیْکَ وَ ما وَصَّیْنا بِهِ إِبْراهیمَ وَ مُوسى‏ وَ عیسى‏ أَنْ أَقیمُوا الدِّین‏» (شوری/۱۳)

خلاصه ی این ایه ی شریفه این هست ک انچه را ادیان الهی دنبال میکنند این است ک زندگی انسان ها با همه ی شئونش با یک رهبری و قوانین الهی شکل بگیرد چون اساس زندگی بر توجه به ان هدف عالی از خلقت است که ان جز اینگونه تحقق پیدا نمیکند لذا آن خدایی ک ما را برای ان هدف عالی که بندگی خالصانه و اظهار خضوع در پیشگاه او و تمام شئون زندگی است و در واقع زندگی این است که تمام ویزگی های وجودی اش را براساس حق تنظیم کنیم

که در ایه می فرماید: إِذا دَعاکُمْ لِما یُحْییکُم‏  (انفال/۲۴)

ای مومنین که به خدا و غیب و دین ایمان اوردید استجابت کنید از رسول وقتی شما را دعوت می کند به زنده شدنتان.

پس زندگی اینطور شکل می گیرد استجابت از خدا و رسول. منتها در مقابل ان، دعوت کسانی که فقط توجه به زندگی دنیا دارند و همّ و غمشان زندگانی دنیاست و در پرتو ان می خواهند دیگران را زیر بلیط خود بیاروند تا در این جهت انها را حمایت کنند.

این طایفه قطعا دربرابر طایفه ائمه مقاومت می کنند. لذا قران یک امام حق و یک امام باطل معرفی میکند و از انها به ائمه کفر تعبیر میکند که پرچم داری کفر به عالم غیب را به دوش میکشند که نه تنها جنبه کفر را دارند بلکه جنبه امامیت و مقابله با امام حق را دارند. لذا فرمود «فَقاتِلُوا أَئِمَّهَ الْکُفْر» این خطاب به کسی است که امام حق را پذیرفته است.

ایشان در ادامه مباحث در رابطه با جایگاه مساله امامت در این حرکت فرمودند:

در اسلام هم این امام ها معرفی شده اند با بیان های مختلف و هشدار هم داده از کسانی که منحرف اند و میخواهند سردمداری داشته باشند.

فرمود سوره قدر به این جهت نازل شد ک من نگران امت بودم و دیدم میمون ها از منبرم بالا میروند و خدا آن را نازل کرد که کسی که با امام حق ارتباط داشته باشد یک شبی این یک شب بالاتر از هزار ماهی است که بنی امیه بالا و بر تخت باشند.

در روایتی که در مجلس معاویه مطرح شده حجت را بر امام باطل تمام کردند و در هیچ شانی از دم زدن از امام حق ابا نداشتند و خصوصیت امام حق این است که همراه با روشنی است اما امام باطل همیشه دنبال تاریکی است تا استفاده های خود را ببرد.

در ادامه نیز مادحین اهل بیت علیهم السلام به نوحه‌سرایی بر مصائب حضرت سیدالشهداء و اولاد و اصحاب ایشان پرداختند.

برای مشاهده تصاویر بیشتر به آلبوم تصاویر سایت مراجعه کنید.

.

سخنرانی / حضرت آیت الله تحریری
روضه / حجت الاسلام معصمومی
زمینه / حجت الاسلام معصمومی
واحد / طلبه ارجمند سید محمد مصطفی مرتضایی نژاد
شور / طلبه ارجمند سید محمد مصطفی مرتضایی نژاد
شور۲ / طلبه ارجمند سید محمد مصطفی مرتضایی نژاد

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.