حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ 13 ربيع أول 1443 Tuesday, 19 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

چهارمین شب از مراسم عزاداری هیئت الطلاب حوزه علمیه مروی ۹۹/۰۶/۰۳| صوت + تصاویر

شناسه : 7176 04 شهریور 1399 - 0:17 637 بازدید ارسال توسط :

روز چهارم از مراسم عزاداری هیئت الطلاب حوزه علمیه فخریه مروی با حضور طلاب و مسئولان حوزه و عاشقان اهل بیت به کلام تولیت معظم حضرت آیت الله تحریری حفظه الله و روضه خوانی مادحین اهل بیت برقرار شد.  مراسم چهارمین روز عزاداری ایام عزای سید و سالار شهیدان با حضور طلاب و مسئولان حوزه […]

پ
پ

روز چهارم از مراسم عزاداری هیئت الطلاب حوزه علمیه فخریه مروی با حضور طلاب و مسئولان حوزه و عاشقان اهل بیت به کلام تولیت معظم حضرت آیت الله تحریری حفظه الله و روضه خوانی مادحین اهل بیت برقرار شد. 

مراسم چهارمین روز عزاداری ایام عزای سید و سالار شهیدان با حضور طلاب و مسئولان حوزه علمیه مروی و مردم دلداده‌ی اهل‌بیت علیهم‌السلام،با رعایت کلی پروتکل های بهداشتی در صحن مدرسه علیمه فخریه مروی برگزار شد.

در این مراسم حضرت آیت الله تحریری، تولیت معظم این حوزه مقدسه با اشاره به این نکته که مساله ی توجه به هدف افرینش با آن راه و روش خاص که خدای متعال برای ما ترسیم کرده از مسائل مهمی که در معارف دین نبی اکرم و اهل بیت به آن توجه اساسی شده است، فرمودند:

از انجایی که نبی اکرم و سایر انبیاء مامور به نبوت شدند اساس دعوت انها بر بینش پیدا کردن است به این که ما از کجا امده ایم و به کجا می رویم و چگونه باید رفت؟

بحث ما در رابطه با ویژگی های امام حسین علیه السلام بود که فرمودن حسین مصباح الهدی و سفینه النجاه

چرا؟

شناختن ان حضرت به این معنی است که ما در مسیر زندگی بفهمیم چگونه باید زندگی کنیم لذا اساس دعوت نبی اکرم بعد از دعوت به توحید که دعوت به مقصد واقعی است دعوت به هدایت کننده ی این مسیر بوده است

نمی شود دعوت به راه مستقیم بشود اما این راه برنده نداشته باشد ما از خدای متعال طلب هدایت به صراط مستقیم بکنیم اما این صراط مستقیم شاخصه ی شناخت نداشته باشد تا امتیازش دهیم از «صراط مغضوب علیهم و ضالین»

همیشه روش با دعوت کننده ی به ان روش شناخته میشود این در بین تمام عقلا مسلم است لذا نبی اکرم به این عنوان معرفی شده است(و داعیا الی الله باذنه و سراجا منیرا) و قتی امر می شود به «ادع الی سبیل ربک بالحکمه و….»

این دعوت کننده باید کسی باشد که این راه را بلد باشد و رفته و رسیده باشد. و باید ما در برابر او خضوع داشته باشیم. لذا تمام انبیاء بعد از دعوت به توحید دعوت به تقوا داشته اند.

ایشان در ادامه مباحث فرمودند در رابطه با هدف حرکت امام حسین فرمودند:

اساسی ترین هدف قیام امام حسین نشان دادن حاکمیت به حق خودشان است

و جواب دادن به دعوت کوفیان است چون رسول هرطور شده باید به جامعه برود اما امام باید خود را در معرض دعوت قرار دهد و در معرض بودن امام حسین چنین بود که انّ الله شاء ان یراک قتیلا…

ما باید این معارف را هضم کنیم و پس از ان روشنگری کنیم که جایگاه امامت در نطام اسلامی عظیم است و از بین نمی رود و روی زمین نمی افتد.

لذا وقتی به ایشان عرض می شود خودتان میروید چرا زن و بچه را می برید؟

فرمود این ها منطق من را پذیرفته اند و جز مرا قبول نمیکنند هرجند ظاهرا اکر می ماندند مایه فشار به حضرت میشدند اما حقیقت ان است که این مسیر طرفدار دارد و این طرفدار ها باید ظرفیت خودرا نشان دهند. در زمان ظهور حضرت حجت نیز باید افرادی پیدا شوند و این روحیات را از خودشان نشان دهند.

در ادامه نیز مادحین اهل بیت علیهم السلام به نوحه‌سرایی بر مصائب حضرت سیدالشهداء و اولاد و اصحاب ایشان پرداختند.

برای مشاهده تصاویر بیشتر به آلبوم تصاویر سایت مراجعه کنید.

.

سخنرانی / حضرت آیت الله تحریری
روضه / حجت الاسلام معصومی
زمینه / حجت الاسلام معصومی
واحد / حجت الاسلام معصومی
واحد۲ / حجت الاسلام معصومی
شور / حجت الاسلام معصومی

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.