آیت الله علیرضا تقوایی

استاد

آیت الله علیرضا تقوایی

                   
به گفته خود استاد از کودکی می دانستند که روحانی می شوند؛ البته در سن 5 - 6 سالگی برایشان حالت معنوی ای رخ می دهد که از آنجا به بعد می فهمند که باید طلبه شوند و البته از همان اول هم عاشق لباس روحانیت بودند. مرحوم پدرشان هم روحانی بودند ولی در زمان رضاخان قلدر مجبورشان می کنند که لباس روحانیت را کنار بگذارند، آن زمان، خیلی به روحانی ها سخت می گرفتند. تحصیلاتشان را در قم شروع کرده و نزد استاد اعتمادی اصول را فراگرفته اند، درس فقه را نزد استاد بنی فضل و  استاد و جدانی، دروس عالی رسائل و مکاسب را نزد استاد سید جواد حسینی و استاد قبله ای فرا می گیرند و حدود 8 سال درس خارج آیت الله مهدوی کنی و چند سال هم نزد آیت الله رضوانی تلمذ می کنند. اجازه اجتهاد را از آیت الله رضوانی می گیرند و آیت الله مهدوی کنی هم درس خارج ایشان را تایید می کنند. الان در سال 1400 حدود 20 سالی می شود که درس خارج فقه و اصول را ارائه می کنند.  
                    
  خارج فقه و اصول است و مهم ترین اساتید ایشان : آیت الله  جعفری اراکی، آیت الله رضوانی، آیت الله  مهدوی کنی، آیت الله  قبله ای، آیت الله سیدجواد حسینی، آیت الله  اعتمادی، آیت الله  بنی فضل ، آیت الله وجدانی می باشد.  
           
  تدریس را از سال  1360 آغاز می کنند و تمامی دروس حوزه را 4 تا 5 دوره تدریس داشته اند
           
  نوشته ها و یاد داشت های بسیاری هستند ولی جایی برای چاپ نفرستاده اند  
               
  مدرس حوزه ، مدیر حوزه امیرالمؤمنین (ع) ، امام جماعت مسجد باب الحوائج (ع) ، تدریس در حوزه های علمیه مختلف از جمله مروی، امام رضا (ع)  و...  
         
  به صورت حضوری در مسجد باب الحوائج (ع) و یا حوزه علمیه مروی  
 

ایمیل خود را وارد کنید تا اخبار مدرسه را دریافت کنید

مدرسه مروی در فضای مجازی