حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1940×

توصیه طلبه شهید برای دفاع از اسلام

شناسه : 11168 09 دی 1399 - 8:02 172 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

طلبه شهید قاسمعلی محمدی توصیه می کرد: شما باید برای دفاع از اسلام و انقلاب، فرزندان خود را ترغیب و تشویق کنید که به نبرد با دشمنان به پا خیزند. طلبه شهید قاسمعلی محمدی در عملیات های مختلف، خطراتی بسیاری را از گذراند. در خاطرات خود می گفت از سنگر برای تهیه غذا خارج شدم […]

پ
پ

طلبه شهید قاسمعلی محمدی توصیه می کرد: شما باید برای دفاع از اسلام و انقلاب، فرزندان خود را ترغیب و تشویق کنید که به نبرد با دشمنان به پا خیزند.

طلبه شهید قاسمعلی محمدی در عملیات های مختلف، خطراتی بسیاری را از گذراند. در خاطرات خود می گفت از سنگر برای تهیه غذا خارج شدم وقتی برگشتم سنگر بر اثر گلوله توپ دشمن به صورت تلّی از خاک درآمده بود… .

در صورتی که تنها ۱۵ سال داشت ولی بخاطر هوش انقلابی و اجتماعی اش در فعالیت ها بر علیه رژیم شاه نقش نقش بسزایی داشت و بعد از انقلاب نیز به تلاش های تاثیر گذارش ادامه داد.

چهار سال بعد از شروع جنگ ۸ ساله به آرزوی خود رسید و شهید شد و در اینطمان شاید از شرکت در هیچ عملیاتی جا نمانده باشد. 

نخستین ماموریتش کردستان بود. عملیات های فتح المبین، بیت المقدس و آزادی خرمشهر، محرم، والفجرمقدماتی، والفجر ۱، ۲، ۳ و ۴ و نیز عملیات خیبر و در پایان عملیات بدر، شاهد حضور شجاعانه این طلبه رزمنده بودند.
جراهت ها و دیدن مشکلات بزرگ دیگر برایش جلوه عادی داشت.

طلبه شهید قاسمعلی پور محمدی در سال ۱۳۴۲ شمسی در نجف آباد چشم به جهان گشود و بالاخره در سال ۱۳۶۳ در کنار دجله و در عملیات بدر با جامه خونین به ملاقات خداوند شتافت و پیکر مطهرش هم در زادگاهش درون خاک آرمید.

از جملات شهید این بود که توصیه می کرد: شما باید برای دفاع از اسلام و انقلاب، فرزندان خود را ترغیب و تشویق کنید که برای نبرد و مقابله با دشمنان به پا خیزند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.