حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۴۰۰ 14 صفر 1443 Tuesday, 21 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2059×

به دنبال سیاست قرآنی باشیم نه قرآن سیاسی

شناسه : 11069 09 دی 1399 - 13:14 123 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین بیان کرد: ما باید به دنبال سیاست قرآنی باشیم نه قرآن سیاسی، متاسفانه بعضی اوقات به تا حدی فضا مسموم می‌شود که برگزاری هر جلسه دینی و قرآنی را به مسائل سیاسی ربط می‌دهند. حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی، در دیدار با اعضای جامعه روحانیت استان قزوین عنوان کرد: خداوند متعال در […]

پ
پ

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین بیان کرد: ما باید به دنبال سیاست قرآنی باشیم نه قرآن سیاسی، متاسفانه بعضی اوقات به تا حدی فضا مسموم می‌شود که برگزاری هر جلسه دینی و قرآنی را به مسائل سیاسی ربط می‌دهند.

حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی، در دیدار با اعضای جامعه روحانیت استان قزوین عنوان کرد: خداوند متعال در آیه ۱۰۱ سوره آل عمران می‌فرماید، هرکسی که با خداوند اتصالی برقرار می‌کند در مسیر مبارکی قدم گذاشته است، یعنی نخستین قدم برای تولید وحدت و تشکل اتصال به خداست، یعنی هر فردی که از طاغوت و کفر و شرک دوری کرده و به خداوند متعال پناه می‌برد اتصال نخستین را برای وحدت آغاز کرده است.

امام‌ جمعه گفت: در آیه ۱۰۲ سوره آل عمران آمده که بعد از اتصال فردی شما با خداوند متعال، سزاوار است که شما به طور جمعی هم به سمت خداوند متعال حرکت کنید، برای حضور مومنانه و خالصانه و خدایی در یک جمع و تشکل، باید ۳ عنصر ایمان، تقوا و تسلیم در شما شکوفا و برجسته شده باشد.

وی افزود: در آیه ۱۰۳سوره آل عمران بیان شده که باهم همراه شوید و به ریسمان الهی چنگ بزنید و بخاطر خداوند متعال قیام کنید و هم افزایی کنید، یعنی بعد از اینکه به ۳ عنصر ایمان و تقوا و تسلیم مزین شدید، به سوی همدلی و هم افزایی با یکدیگر بشتابید.

نماینده ولی فقیه در قزوین اظهار داشت: تعداد کم اما با ایمان و اخلاص و تقوا می‌تواند بخاطر خدا قیام کند و باید با مرکزیت ائمه اطهار و اصول دینی قدم بردارد و خداوند متعال و قرآن و ائمه اطهار (ع) را مرکز خود قرار دهد.

حجت الاسلام عابدینی ادامه داد: خداوند متعال می‌فرماید شما باید نظام امت و امامت بسازید اگر عوض این نظام، تشتت و تفرقه به راه کنید طریق طاغوت را پی گرفته اید، امر به معروف و نهی از منکر و دعوت به خیر همگی باید در سامانه و شاکله امت و امامت جای مخصوص خود را پیدا کند.

وی اضافه کرد تصریح کرد: اگر سیاست را در کنار دین بگذاریم تولید مفسده می‌کند، اینکه بیان شده سیاست ما عین دیانت ماست، یعنی ما هر آیه ای را مشاهده می کنیم نمی‌توانیم آن را سیاسی نگاه نکنیم، یعنی سیاست و دین درهم آمیخته شده است.  

امام جمعه استان قزوین اضافه کرد: آنچه دائما به ما آسیب زده این است که جریانات سیاسی ایجاد شده که سیاسی بوده اند اما از دیانت بی‌بهره بودند و فعالیت سیاسی اجتماعی انجام شده، اما فعالیت ایمانی نبوده و دغدغه ما عوض ایمان و تقوا، حفظ منافع حزب و جریان بوده است.

رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین اظهار کرد: بعضی اوقات در زمان انتخابات ما ایمان و اعتقادات و مبانی دینی را کنار می‌اندازیم و تنها برای اینکه حزب و جریان سیاسی منطقه ما اقتضا می‌کند که فلان شخص رئیس جمهور یا نماینده مجلس و شورای شود، تمام مبانی اعتقادی را زیر پا می‌اندازیم و به دنبال منافع حزب و جریان خود می‌رویم.

 وی عنوان کرد:  ما باید به دنبال سیاست دینی باشیم نه دین سیاسی؛ تا کنون ما از دین سیاسی آسیب های بسیاری خورده ایم. ما باید دنبال سیاست قرآنی باشیم نه قرآن سیاسی، متاسفانه گاهی اوقات به طوری فضا مسموم می‌شود که تشکیل هر جلسه دینی و قرآنی را به مسائل سیاسی ارتباط می‌دهند.

امام جمعه قزوین در پایان تصریح کرد: بسیار باید مراقبت کنید که درگیری در فعالیت‌های سیاسی ما را از طریق اصلی دین منحرف نکند، ما باید از فرصت فعالیت های تشکیلاتی بهروری کنیم و از تهدیدات آن به خداوند متعال و قرآن پناه ببریم، منافقین نمونه ای از فعالیت تشکیلاتی قبل از انقلاب بودند که بعدها به آمریکا و اسرائیل پناه بردند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.