حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۴۰۰ 14 صفر 1443 Tuesday, 21 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2059×

ای امام و روحانیت! با جان خویش از شما پاسداری می‌کنم

شناسه : 11240 10 دی 1399 - 6:17 261 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

ای امام و روحانیت! با جان خود از شما پاسداری می‌کنم تا در راه هدف کشته شوم و مانند معلمان صدر اسلام امام علی (علیه السلام) و امام حسین (علیه السلام) و معلمان انقلاب اسلامی شهیدان رجایی و باهنر و شهید مظلوم بهشتی به درجه شهادت نائل گردم. پیش از رسیدن به سن تکلیف نمازهای […]

پ
پ

ای امام و روحانیت! با جان خود از شما پاسداری می‌کنم تا در راه هدف کشته شوم و مانند معلمان صدر اسلام امام علی (علیه السلام) و امام حسین (علیه السلام) و معلمان انقلاب اسلامی شهیدان رجایی و باهنر و شهید مظلوم بهشتی به درجه شهادت نائل گردم.

پیش از رسیدن به سن تکلیف نمازهای واجب خود را اقمه می کرد و روزه می‌گرفت. به دعا و مناجات و نماز شب علاقه بسیاری داشت و پایبند بود.
نقل کرده اند که این شهید عزیز، با کرامت و به راحتی از خطای دیگران چشم پوشی می کرد و در انفاق مال و کمک به محتاجین دریغ نمی‌ورزید.
 

بینش انقلابی
انقلاب اسلامی از دیدگاه او ارزشی بدان حد داشت که برای ثباتش جان خویش را در راه آن ایثار نمود. شهید اکبری در جایی نوشت: «ای امام و روحانیت! با جان خود از شما پاسداری میکنم تا در راه هدف کشته شوم و مانند معلمان صدر اسلام امام علی و امام حسین (ع) و معلمان انقلاب اسلامی شهیدان رجایی و باهنر و شهید مظلوم بهشتی به درجه شهادت نائل گردم.»

جرعه شهادت 
روحانی شهید رحمان اکبری بنگر که در سال ۱۳۴۸ شمسی در اطار شهرستان بابل چشم به جهان گشود، سرانجام در سال ۱۳۶۴ شمسی در منطقه عملیات والفجر ۸ یعنی فاو، با برخورد خمپاره بعثی ها به درجه رفیع شهادت و معنویت نائل شد. پیکر مطهر آن شهید بعد از تشیع با عظمتی، در زادگاهش مدفون شد.
 

وصیت نامه شهید
تنها شعار ما شهادت می باشد و ما جوشیده از خون های صحرای کربلا هستیم.
ای دوستان! ما نباید از شهادت بترسیم، ما باید از قرار گرفتن زیر پرچم بیگانگان بترسیم.
ای خدای منان! به من توان بده که با برادران و خواهران رفتاری همراه با تواضع داشته باشم و چنان برخورد کنم که مورد رضایت تو باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.