حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2019×

روایت‌هایی از امامان محله که نشنیده‌اید

شناسه : 10820 03 دی 1399 - 10:04 120 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

چند بار اوباش محله، حاج آقا رو با چاقو زدند و توی خونه‌ش نارنجک انداختند و چند بار ماشین حاج آقا رو خراب کردند و چند وقت قبل با یک چوب زدند توی سرش که رگ های چشمش پاره شده و هنوز نتونسته عمل کنه ولی با انرژی و محکم داره فعالیت میکنه! حجت الاسلام […]

پ
پ

چند بار اوباش محله، حاج آقا رو با چاقو زدند و توی خونه‌ش نارنجک انداختند و چند بار ماشین حاج آقا رو خراب کردند و چند وقت قبل با یک چوب زدند توی سرش که رگ های چشمش پاره شده و هنوز نتونسته عمل کنه ولی با انرژی و محکم داره فعالیت میکنه!

حجت الاسلام و المسلمین سید ناصر میرمحمدیان، مدیرعامل بنیاد هدایت، در صفحه خصوصیان خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت:

«سوال می‌کنند، مگر امام محله داریم؟!

توی جلسات وقتی که درباره امام محله حرف می‌کنم بعضی ها میگن، این حرفها خیلی عالی و درسته اما مگه ما همچین امامانی داریم؟ چه تعداد داریم؟ اول حوزه باید امامان مناسب رشد بده بعد بریم سراغ محله‌ها!

البته حرف اساسی که تربیت نیروی انسانی مهم است، خیلی درسته اما من در جلسات عادتاً دفاع می‌کنم و میگم که الان هم تعداد زیادی از این امامان در وسط میدان هستند اما این قدر شبهات محکم طرح میشه بعضی وقت ها انگار خودم هم ته دلم شک می‌کنم!

اما وقتی برای خدا قوت گفتن به امامان در شهرها و روستاها و حاشیه شهر سفر می‌کنم و می‌بینم که این طلبه‌ها با چه اخلاص و انگیزه‌ای و با چه معضلاتی دارن فعالیت می‌کنن و این پرچم را بالا نگه داشتند و واقعا امام محله و غمخوار مردم هستند و در همه ابعاد به فکر حل مشکلات مردم هستند و مردم را هم آورده‌اند پای فعالیت و تا بن دندان انقلابی هستند، بابت اینکه چرا کمی شک کردم واقعا خجالت می‌کشم.

وقتی میبینم یک طلبه روستای پانزده هزار نفری را با دست خالی می‌چرخونه و برای مردم از جونش مایه می‌گذاره… معتادها رو می‌بره کمپ ترک اعتیاد و پولش رو می‌ده و توی این مدت خرج خانواده‌شون رو هم پرداخت میکنه.

برای بچه‌ ها کلاسها و برنامه‌های تربیتی داره و فعالیت مواد فروش‌ها را در محل محدود کرده! اوباش را جمع کرده و به فکر اشتغال اونهاست! به فکر عبادت هست و اگر کسی نصف شب بیمار بشه و بخواد بره دکتر، درب خونه حاج آقا رو میزنه و حاج آقا با صورت خوش با ماشین خودش می‌بره!

اگر کسی با همسرش دعواش میشه میاد و حاج آقا براش وقت می‌گذاره و حل میکنه. شبانه روزی وقت میگذاره و توی حیاط مسجد توی خونه چهل متری روبروی دستشویی مردونه مسجد زندگی میکنه.

با وجود اینکه به شدت مشکل اقتصادی داره و در مضیقه مالی هست، ۱ میلیون تومان از ۲ میلیون که بهش میدن رو برای مردمش خرج میکنه و خانومش هم که کارشناسی ارشد داره سنگ صبور همه خانوم‌های محله ست و مدیر بخش خواهران و کاملاً فعال.

چند بار اشرار و اوباش محله حاج آقا رو با چاقو ضربه زدند و توی خونه‌اش نارنجک انداختند و چند بار ماشین حاج آقا رو خراب کردند و چند وقت پیش با یک چوب بزرگ زدند توی سرش که رگهای چشمش پاره شده و هنوز نتونسته عمل کنه ولی با انرژی و محکم داره فعالیت میکنه!

واقعا وقتی اینها رو مشاهده می کنم در برابر عظمت و اخلاص شون احساس حقارت می‌کنم…»

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.