حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1940×

استاد رشاد: رشته «مالکیت فکری» طراحی و سپس اجرایی شود

شناسه : 11175 06 دی 1399 - 12:29 96 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

رئیس شورای حوزه های علمیه تهران با تاکید بر لزوم طراحی رشته مالکیت فکری، بیان کرد: این رشته دارای مصوبه حوزه است، به همین علت برای اجرای آن باید ۳ اصل استاد محوری، تعیین استاد معین و تعیین دبیر گروه علمی طراحی و اجرایی شود. جلسه «فعال سازی و توسعه گروه علمی مالکیت فکری» با […]

پ
پ

رئیس شورای حوزه های علمیه تهران با تاکید بر لزوم طراحی رشته مالکیت فکری، بیان کرد: این رشته دارای مصوبه حوزه است، به همین علت برای اجرای آن باید ۳ اصل استاد محوری، تعیین استاد معین و تعیین دبیر گروه علمی طراحی و اجرایی شود.

جلسه «فعال سازی و توسعه گروه علمی مالکیت فکری» با حضور آیات و حجج الاسلام رشاد، مختاری، همتی، خرامی، سعیدی و رجبی در فضای مجازی اسکایپ تشکیل شد.

در آغاز این نشست، استاد علی اکبر رشاد با تاکید بر لزوم طراحی رشته مالکیت فکری، افزود: این رشته دارای مصوبه حوزه های علمیه می باشد . البته در حال حاضر دوره مالکیت فکری در موسسه فعال است اما کفایت نمی کند به همین علت برای اجرای این رشته باید ۳ اصل استاد محوری، تعیین استاد معین و تعیین دبیر گروه علمی طراحی و اجرایی شود.

در ادامه نشست، حجت الاسلام مختاری با تاکید بر اهمیت ارائه و تدریس درس خارج مالکیت فکری، عنوان کرد: می بایست فروعات و شاخه های مختلف فقهی این مسئله شناسایی و مورد بحث واقع شود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین ضروری است سطح علمی و معرفتی دانش پژوهان از حیث علمی و فقهی در راستای اهداف و آرمان های این رشته باشد.

در پایان این جلسه، حجت الاسلام حیدر همتی، مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا (علیه السلام) تهران، با تذکر به شرایط بلند مدت، کوتاه مدت و دوره ای در حوزه مالکیت فکری، اظهار کرد: حالات فعلی بر مبنای دوره طراحی شده و چنانچه ضروری است آن را توسعه دهیم پیشنهاد می‌شود درس خارج بلندمدت و کلان این رشته توسط حجت الاسلام و المسلمین مختاری آغاز گردد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.