حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۴۰۰ 14 صفر 1443 Tuesday, 21 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2059×

افزایش نرخ سرانه مطالعه، نیازمند برنامه ریزی فرهنگی و فعالیت رسانه ای می باشد

شناسه : 11323 08 دی 1399 - 13:13 133 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

عضو انجمن قلم حوزه علمیه قم بیان کرد: بی تردید افزایش نرخ سرانه مطالعه در کشور ما، محتاج برنامه ریزی جدی فرهنگی و همچنین انجام امور رسانه ای می باشد. تقی متقی اظهار داشت: هر چند آمار دقیقی درباره نرخ سرانه مطالعه در جلمعه ما در دسترس نیست، اما آن چه قطعی است این که […]

پ
پ

عضو انجمن قلم حوزه علمیه قم بیان کرد: بی تردید افزایش نرخ سرانه مطالعه در کشور ما، محتاج برنامه ریزی جدی فرهنگی و همچنین انجام امور رسانه ای می باشد.

تقی متقی اظهار داشت: هر چند آمار دقیقی درباره نرخ سرانه مطالعه در جلمعه ما در دسترس نیست، اما آن چه قطعی است این که آمار فعلی به هیچ وجه لایق کشور ما نمی باشد و به همبن علت می بایست در این راستا به دنبال برنامه ریزی جدی فرهنگی بود تا به مدد خداوند متعال در آینده ای نزدیک شاهد رشد ارزشمندی در این باره باشیم.

وی همچنین اضافه کرد: در این جا نوک پیکان سخن ما به مسئولان امر کتاب و کتاب خوانی این است که آگاه باشند تنها با شعار دادن و ارائه آمار، پیشرفتی نخواهیم داشت بلکه باید با تشخیص حساسیت ها و اهمیت مسئله، می بایست در پیِ طراحی و اجرای دقیق برنامه ها بود و در این مورد از اصل آسیب شناسی نیز غافل نشد.

این نویسنده و محقق همچنین ادامه داد: در این جهت البته لازم است که نخبگان و رسانه های گروهی نیز به این مسئله ورود کنند و زمینه شیوع فرهنگ کتاب و کتاب خوانی را در پرتو تلاش های رسانه ای و اطلاع رسانی خلاقانه و جذاب آماده نمایند.

وی تصریح کرد: همچنین با توجه به اشتیاق مردم و خانواده ها به فعالیت در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ضرورت دارد که از این فضای پرمخاطب به جهت معرفی کتاب های ارزشمند و پرمحتوا و البته جذاب به خوبی بهره وری کنیم.

متقی در پایان سخنان خود با تاکید بر این که نهادینه شدن و استمرار فرهنگ مطالعه یکی از علامت های رشد و توسعه فرهنگی کشور بشمار می آید، خاطر نشان کرد: هر طوری که می خواهیم فرهنگ کتاب و کتاب خوانی روزانه در کشور شیوع بیشتری پیدا کند باید از همه زمینه ها و عوامل متعدد فرهنگی، اجتماعی، مالی و اقتصادی، اطلاع رسانی و غیره استفاده کنیم تا فضا و زمینه میل و انس هر چه بیشتر اعضای کشور خصوصاً جوانان، با کتاب – این یار مهربان- را آماده کنیم.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.