حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1940×

جایگاه بانوان فرهیخته در تشکیل تمدن اسلامی

شناسه : 11274 06 دی 1399 - 10:16 206 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با تذکر به جایگاه بانوان و مادران در دوران ۸ سال دفاع مقدس، بیان کرد: اگر مادران و زنان شجاع نبودند بسیاری از مردم راهی جبهه ها نمی شدند. حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت‌ پور در جلسه امضای تفاهم ‌نامه همکاری میان این مرکز با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس […]

پ
پ

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با تذکر به جایگاه بانوان و مادران در دوران ۸ سال دفاع مقدس، بیان کرد: اگر مادران و زنان شجاع نبودند بسیاری از مردم راهی جبهه ها نمی شدند.

حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت‌ پور در جلسه امضای تفاهم ‌نامه همکاری میان این مرکز با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که با حضور حجت الاسلام حیدر مصلحی در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران تشکیل شد، عنوان کرد: باید درس‌های آن زمان را به‌ روزرسانی و روش‌های آن را بازسازی کنیم.

وی توسعه و تمدن اسلامی را مرهون یک کشور فرهیخته دانست و اظهار کرد: هر چه کشور فرهیخته ‌تر باشد، سرعت شکل گیری تمدن در آن بسیار می‌شود و بانوان در عرصه دین این جایگاه را بردوش دارند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران جوشش عفیفانه بانوان در دفاع مقدس را مایه قوت قلب در دوران دفاع مقدس دانست و افزود: در آن زمان بانوان فرهیخته را همراه مردان فرهیخته مشاهده کردیم و ایثار و شهادت مدیون زنان جهادگر است.

وی با اشاره به مفاد تفاهم‌ نامه همکاری میان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: اضافه شدن دو واحد درسی مربوط به دفاع مقدس به مباحث آموزشی فرصت خوبی برای ارتقای این فرهنگ و الگو است.

حجت‌الاسلام بهجت‌پور ماموریت حوزه‌های علمیه خواهران را انقلابی کردن حوزه ها دانست و خاطر نشان کرد: در صورت ایفای این جایگاه است که حوزه های علمیه به نقش حقیقی خود می‌رسد و در تحولات موثر خواهد شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.