حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰ 12 ربيع أول 1443 Monday, 18 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

آیت الله احمد بهشتی: حوزه های علمیه به مسئله محوری توجه کرده اند

شناسه : 11135 09 دی 1399 - 12:38 170 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری بر لزوم بهره گیری سازمان ها و نهادهای کشوری از تجربیات مسأله محوری دفتر تبلیغات اسلامی تأکید و تصریح کرد: رویکرد مسأله محوری در فعالیت های دفتر تبلیغات اسلامی به خوبی دنبال می شود و باید از این تجربه های انباشته شده بیشتر استفاده کرد. آیت الله احمد […]

پ
پ

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری بر لزوم بهره گیری سازمان ها و نهادهای کشوری از تجربیات مسأله محوری دفتر تبلیغات اسلامی تأکید و تصریح کرد: رویکرد مسأله محوری در فعالیت های دفتر تبلیغات اسلامی به خوبی دنبال می شود و باید از این تجربه های انباشته شده بیشتر استفاده کرد.

آیت الله احمد بهشتی با حضور دفتر تبلیغات اسلامی و بعد از آشنایی با محصولات مسأله محوری ۱۰ ساله دفتر تبلیغات اسلامی در نشستی، با بیان این که اگر پژوهش مسأله محور باشد، مشکلات حل می شود، بیان کرد: الحمد لله مجموعه دفتر تبلیغات اسلامی به بحث مسأله محوری توجه کرده اند و کارهای خود را بر روی مسئل های خاص متمرکز کرده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به مسأله محوری در پژوهش ها عنوان کرد: اگر انسان بتواند در طی عمر خود حتی یک مسأله و مشکل را حل کند، بهتر از آن است که در موضوعات مختلف متحیر باشد و به محصولی نرسد. 

نماینده مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت بهره گیری سازمان ها و نهادهای کشوری از تجربیات مسأله محوری دفتر تبلیغات اسلامی تأکید و افزودتصریح کرد: رویکرد مسأله محوری در پژوهش های دفتر تبلیغات اسلامی به درستی پی گرفته می شود و باید از این تجربه ها بیشتر بهروری کرد.

وی با بیان این که توجه دفتر تبلیغات اسلامی به مسأله محوری بسیار جذاب بوده و محصولات و نتایج مهمی به بار آورده است، تصریح کرد: باید هر چه بیشتر نسبت به جزئیات مسائل پژوهش شود و جواب های لازم را بدست آورد؛ امکان دارد مسأله بسیار گسترده ای انتخاب شود که از این مسأله، چند مسأله از آن بیرون بیاید، دلیلی ندارد که به سراغ مسأله کلی برویم. 

آیت الله بهشتی با اشاره به این که جهان امروزِ پژوهش، جهان مسأله محوری است، نه موضوع محوری، اظهار داشت: مسأله محوری در جهان امروز بسیار مبحث مهمی است و خداروشکر در حوزه های علمیه هم به این قضیه توجه شده و دفتر تبلیغات اسلامی گرایش مستحکم روشنفکری و توجه به احتیاجات روز را مد نظر خود قرار داده است که البته در این راه پیروز بوده و امید داریم که بیش از پیش موفق و پیروز باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.