حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ 13 ربيع أول 1443 Tuesday, 19 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

توقع نماینده رهبری از دانشگاه‌ها و مراکز علمی برای معرفی مکتب شهید سلیمانی

شناسه : 11641 14 دی 1399 - 10:47 271 بازدید ارسال توسط : منبع : فارس

نماینده رهبری در دانشگاه ها عنوان کرد: یک سال از شهادت حاج قاسم گذشته و آنچه از دانشگاه‌ها و مراکز علمی انتظار می‌رود پروراندن، بسط دادن و جلوه سازی اخلاقی و علمی شخصیت این شهید بزرگوار و ارائه آن به کشور است. حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در نشست بزرگداشت […]

پ
پ

نماینده رهبری در دانشگاه ها عنوان کرد: یک سال از شهادت حاج قاسم گذشته و آنچه از دانشگاه‌ها و مراکز علمی انتظار می‌رود پروراندن، بسط دادن و جلوه سازی اخلاقی و علمی شخصیت این شهید بزرگوار و ارائه آن به کشور است.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در نشست بزرگداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی که امروز در دانشگاه تهران تشکیل شد با اشاره به شهادت سردار سلیمانی، اظهار داشت: به ظاهر امری اتفاق افتاد که انتظارش می‌رفت، اما آنچه در کشور اتفاق افتاد و کسی فکرش را نمی‌کرد، بحث سوگواری ای بود که با آن ابعاد در کشور اتفاق افتاد و به گونه‌ای بود که مصیبت زدگی تمام کشور را فرا گرفت و علاوه بر مردم کشورمان مسلمانان دنیا، جبهه مقاومت و سایر آزادی خواهان در جوامع دیگر را نیز داغدار کرد.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها افزود: در حادثه شهادت سردار سلیمانی حتی اشخاصی که مخالف مبارزه او در خارج از کشور بودند وقتی در موج ملت قرار گرفتند احساس کردند باید سکوت کنند و همراه ملت شوند.

وی اضافه کرد: دقیقا در زمانی که افرادی معتقد بودند اصل اسطوره‌ها گذشته، شاهد یک قهرمان بودیم، قهرمانی که معرفت و مهربانی در عین شجاعت و عزتمندی، تواضع در عین عزت، عرفان و حماسه، دوری از سیاست زدگی را داشت.

رستمی با بیان اینکه می‌بایست به وصیت نامه سردار سلیمانی اهمیت داده شود، خاطر نشان کرد: ما با شخصیتی رو به رو هستیم که نام او لرزه به اندام دشمنان انداخته است. این شخصیت را اگر به هر جهتش توجه کنیم یک شکلی از عظمت را می بینیم. این شهید بزرگوار در برابر فرزندن شهدا به زمین می‌افتاد و اظهار و طلب دعا می‌کرد، اما در جبهه جنگ در خط مقدم می‌جنگید و کوتاهی نمی‌کرد.

رستمی در پایان گفت: یکی از نقطه‌های اوج دانشگاه‌های ما به خصوص دانشگاه تهران روز شهادت سردار سلیمانی بود که حرکت خالصانه دانشجوها بی مثال ترین جمعیت دانشگاهی را به راه انداخت.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.