حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۴۰۰ 15 صفر 1443 Wednesday, 22 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2059×
حجت الاسلام والمسلمین لونی:

اعتمادسازی، راه امام محله برای همراهی مردم/ اصالت در اقتصاد با انسان است نه سرمایه

شناسه : 11556 11 دی 1399 - 11:46 386 بازدید ارسال توسط : منبع : رسا

حجت الاسلام والمسلمین لونی ضمن تأکید بر امام محوری محله ها و روستاها گفت: امام محله در کنار مشورت باید بر اساس چهارچوب‌های ذهنی و ذوقی خود اراده‌اش را با یافته‌هایش تطبیق بدهد. حجت‌الاسلام والمسلمین ولی‌الله لونی، عضو هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین ضمن تأکید بر ضرورت رهبری روحانیان جوان تصریح کرد: قشر جوان […]

پ
پ

حجت الاسلام والمسلمین لونی ضمن تأکید بر امام محوری محله ها و روستاها گفت: امام محله در کنار مشورت باید بر اساس چهارچوب‌های ذهنی و ذوقی خود اراده‌اش را با یافته‌هایش تطبیق بدهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ولی‌الله لونی، عضو هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین ضمن تأکید بر ضرورت رهبری روحانیان جوان تصریح کرد: قشر جوان روحانیون هنوز وارد بسیاری از عرصه‌های جامعه نشده و به بسیاری از مسائل گره نخورده است، باید با الگوسازی این کار انجام شود، زیرا کار غیرالگویی غلط است.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت حضور طلاب در روستا ها گفت: امروز اقتصاد کشور ما از بالا به پایین است و به جای انسان، سرمایه اصالت دارد ولی ما باید وارد الگوهای انسان بشویم، بخش عمده هجرت از روستا به شهر به دلیل نوع اقتصاد ما است و ما می‌توانیم این وضعیت را معکوس کنم.

عضو شورای مرکزی تشکل اساتید سطوح عالی و خارج حوزه خاطر نشان کرد: امام محله‌ای که در شهر و روستا حضور پیدا می‌کند،‌ باید به سلاح بصیرت ومهارت‌ مجهز شود و کانون تراوش فکر برای اداره کارها باشد و بتواند با اعتمادسازی، مردم را در کارها و برنامه‌های خود همراه کند.

وی در آخر ضمن تأکید بر ضرورت اختیار و استقلال عمل امام محله در انجام فعالیت ها اظهار داشت: امام محله باید بر اساس چهارچوب‌های ذهنی و ذوقی خود اراده‌اش را با یافته‌هایش تطبیق بدهد، به امام باید مشورت و آگاهی داد ولی درآخر باید گفت تو به ذوق خود کار کن، به امام محله و روستا باید آزادی عمل داد و نباید او را اسیر برنامه کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.