حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰ 12 ربيع أول 1443 Monday, 18 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

خود را به خداوند تحویل دهید که جز او همه ‌چیز بازی و سرگرمی است

شناسه : 11000 09 دی 1399 - 6:45 290 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

شهیدی که به حضرت فاطمه (سلام الله علیها) عشق می‌ورزید مراسم غسل و کفنش مصادف با شهادت آن بانو شد. معرفت او در حوزه علمیه بالا رفت و در جبهه‌ها به اوج رسید. در وصیتنامه خویش بیان کرد: خود را به خدا تحویل دهید که جز او همه‌ چیز بازی و سرگرمی است. روحانی شهید […]

پ
پ

شهیدی که به حضرت فاطمه (سلام الله علیها) عشق می‌ورزید مراسم غسل و کفنش مصادف با شهادت آن بانو شد. معرفت او در حوزه علمیه بالا رفت و در جبهه‌ها به اوج رسید. در وصیتنامه خویش بیان کرد: خود را به خدا تحویل دهید که جز او همه‌ چیز بازی و سرگرمی است.

روحانی شهید رسول شمس سال ۱۳۴۱شمسی در شهر تهران چشم به جهان گشود و در شهر اصفهان زندگی کرد. از همان ابتدای کودکی هوشی فراوان و شخصیتی با متانت داشت. پخش اعلامیه‌های امام خمینی (رحمه الله علیه) و حضور در راهپیمایی ها مثالی از تلاش های سیاسی اجتماعی وی بود. به همراه درس به ایجاد جلسات مذهبی و اعتقادی پرداخت.
 بعد از طلوع انقلاب اسلامی بدست امام در ایجاد بسیج مدارس شهر اصفهان سازمان ‌دهی نیروهای انقلابی و اردوهای عقیدتی نظامی نقش بسزایی داشت.
 

ورود به حوزه
او در سال ۵۹ و بعد از دریافت دیپلم روان تشنه‌ اش را به چشمه ‌سار زلال حوزه علمیه قم رساند و در مدرسه علمیه رسول اکرم (صل الله علیه و آله) مشغول به تحصیل علوم و معارف شد.
خلق نیکو و روح صافی داشت و از او خواب های بسیار معنوی نقل شده است.
اهل منبر و محراب بود و در روضه‌های خود از ذکر حضرت زهرا(سلام الله علیها) غفلت نمی کرد و جالب آنکه روز دفن او مصادف شد با روز شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها).
 

شربت شهادت
عاقبت این فاضل الهی در سال ۱۳۶۲ شمسی در منطقه هورالهویزه و در عملیات خیبر به آرزوی دیرینه خویش رسید و جام خونین شهادت را سرکشید. پیکر پاک این شهید عیزیز بعد از تشییع در گلستان شهدای اصفهان، در خاک آرامید.


کلمه‌ای از شهید
خود را با خدا آشنا کنید و دنیا را پشت سر گذارید که دنیا با همه موجودیتش هیچ ندارد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.