حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ 13 ربيع أول 1443 Tuesday, 19 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

آیت الله مصباح یزدی چراغ هدایت در نواندیشی دینی بود

شناسه : 11577 13 دی 1399 - 15:20 184 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران بیان کرد: حضرت آیت الله مصباح، هادی جریان انقلابی در نواندیشی اسلامی است. در پی ارتحال عالم انقلابی، حضرت آیت‌الله مصباح یزدی، مدیر حوزه های علمیه خواهران مازندران بیانیه تسلیتی صادر کرد. پیام تسلیت مدیر حوزه های علمیه خواهران مازندران به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم (حضرت علی […]

پ
پ

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران بیان کرد: حضرت آیت الله مصباح، هادی جریان انقلابی در نواندیشی اسلامی است.

در پی ارتحال عالم انقلابی، حضرت آیت‌الله مصباح یزدی، مدیر حوزه های علمیه خواهران مازندران بیانیه تسلیتی صادر کرد.

پیام تسلیت مدیر حوزه های علمیه خواهران مازندران به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم


(حضرت علی علیه‌السلام): إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَهِ؛

هرگاه عالمی بمیرد رخنه ای جبران ناپذیر در اسلام ایجاد می شود که تا روز قیامت هیچ چیز آن را فرو نمی ‏پوشد.

در دورانی که جریان خاص با الگو گیری از نوزائی غرب به دنبال تولید قرائت‌های جدید تحت عنوان پلورالیسم دینی در قالب نواندیشی سعی داشتند جوانان این سرزمین که تمام هویت سیاسی-اجتماعی آنان عجین و همواره با آموزه‌های دینی بوده است، از آموزه‌های دینی دورنگه داشته و آنان را وارد سیاه‌چاله‌های فلسفه ماتریالیستی غرب گرفتار سازند، رشادت‌های بی بیم و هراس حضرت آیت الله مصباح که عنوان اجتماعی و جایگاه شخصی بر او در راه دفاع از دین و شریعت و انقلاب؛ اهمیتی نداشت، ضامن حیات مجدد اسلام‌گرایی ناب محمدی در این سرزمین شد.

دقیقاً زمانی که بسیاری از قلم ‌به‌دستان، ایشان را آماج تهمت‌ها و ناسزاهای خود قرار داده بودند، به‌طوری‌که چهره انقلابی و مبارز ایشان را زیر سوال می‌بردند، این حکیم مجاهد بدون هیچ دغدغه و واهمه‌ای از این قبیل تحرکات یک‌تنه به‌عنوان مصباح انقلاب، هدایتگری جریان فکری انقلاب را به دوش کشیدند و طرح ولایت ایشان که سالیان سال نامی ماندگار و شناخته‌شده در میان چهره دانشگاهیان است، از آثار فکری شخصیت بزرگ جهان اسلام و حوزه تشیع است.

 مدیریت حوزه علمیه خواهران مازندران ارتحال این عالم مجاهد، خستگی‌ناپذیر، بصیر و انقلابی را به محضر امام زمان (عج الله تعالی فرجه )، رهبر معظم انقلاب (دام الظله العالی)، مراجع و حوزه‌های علمیه جهان تشیع و شاگردان ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند منان توفیق گام نهادن درراه این بزرگان عالم فقه و فقاهت را خواستار است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.