حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1951×
معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان:

تربیت امروزه باید به شیوه خود مراقبتی باشد/ حجره نشینی جوابگوی عصر رسانه نیست

شناسه : 11723 16 دی 1399 - 11:14 83 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

حجت الاسلام مومنی ضمن انتقاد از تربیت گلخانه ای و حجره نشینی گفت: امروزه روش های تربیتی باید تربیت آگاهانه، فعال و مبتنی بر خود مراقبتی باشد. معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان برای عاونین تهذیب چند رسالت را بدین شرح تبیین کرد: اولا طلاب ورودی باید متدین شوند یعنی باید دارای سه ویژگی […]

پ
پ

حجت الاسلام مومنی ضمن انتقاد از تربیت گلخانه ای و حجره نشینی گفت: امروزه روش های تربیتی باید تربیت آگاهانه، فعال و مبتنی بر خود مراقبتی باشد.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان برای عاونین تهذیب چند رسالت را بدین شرح تبیین کرد:

اولا طلاب ورودی باید متدین شوند یعنی باید دارای سه ویژگی اعتقادات صحیح و تفکر دینی، تقید به انجام واجبات و اهل عمل دینی باشد.

وی افزود: رسالت بعدی استفاده از جنبه های عقلانی در تربیت چرا که اگر این کار انجام نشود دیگر این تربیت صحیح نمی‌باشد. در واقع امروزه نمی توان ارتباط طلبه با دنیای بیرون را قطع کرد و به تربیت گلخانه ای و سنتی که به اصطلاح حجره نشینی می باشد ادامه داد.

حجت الاسلام والمسلمین مومنی ضمن تأکید بر ضرورت تربیت آگاهانه، فعال و مبتنی بر خود مراقبتی گفت: به دلیل عوض شدن فضای ورودی حوزه امروزی طرح رشد سه رکنی را ارائه داده ایم.

وی ادامه داد: دخالت مستقیم مربی در امر تربیت طلبه، ارتباط کلاس های اخلاق، قرآن، ورزش به بهانه ارتباط با طلبه، و بررسی شایستگی های عمومی طلاب از ارکان این طرح رشد می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.