حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۱۰ اسفند , ۱۳۹۹ 17 رجب 1442 Sunday, 28 February , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1740×
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی:

فرار به سوی خدا و تضرع از فلسفه‌های بلایا است

شناسه : 9919 06 آذر 1399 - 9:45 76 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری مهر

رئیس دفتر انقلاب اسلامی در نشست شورای رهبری دفتر تبلیغات نکاتی را درمورد بلایای پیش آمده را مطرح کرد. وی با بیان اینکه تعابیر قرآنی راجع به نسبت انسان به امور دینی، قدری متنوع است، گفت: در رابطه با نمادهای دینی خداوند در آیه ۱۴۴ سوره بقره می‌فرمایند رویتان را به مسجدالحرام کنید و همچنین […]

پ
پ

رئیس دفتر انقلاب اسلامی در نشست شورای رهبری دفتر تبلیغات نکاتی را درمورد بلایای پیش آمده را مطرح کرد.

وی با بیان اینکه تعابیر قرآنی راجع به نسبت انسان به امور دینی، قدری متنوع است، گفت: در رابطه با نمادهای دینی خداوند در آیه ۱۴۴ سوره بقره می‌فرمایند رویتان را به مسجدالحرام کنید و همچنین در آیه ۳۰ سوره روم که می‌فرمایند «فَأَقِمْ وَجْهَکَ لِلدِّینِ حَنِیفًا فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتِی فَطَرَ النَّاسَ عَلَیْهَا» منظور در اینجا اقامه وجه نسبت به دین است و چون دین جنبه جسمانی ندارد، اقامه وجه به مراتب ابعاد وجود انسان بر می‌گردد، که از جهت حس، اعمال عبادی می‌شود و از جهت عقل، کسب معارف حق و از جهت قلب، منظور گرایش‌ها و در مسیر دین بودن است و اقامه وجه در عمل صالح، سبقت گرفتن در خیرات می‌شود.

همچنین در ادامه اضافه کرد: از دنیا رفتن دوستان ما هشداری به ما برای افزایش تضرع نسبت به خداوند متعال است و در حقیقت این بلایا موجب افزایش انس به خداوند می‌شود.

حجت‌الاسلام واعظی اشاره کرد که باید قدرعمرمان را به خوبی بدانیم و با قلب سلیم به دین خدا و وظایفی که بر عهده‌مان است، خدمت کنیم.

وی در پایان مطرح کرد که وجود اخلاص و عنایت خداوند در حرکت ما هم ان شاء الله در دنیا مؤثر است هم در مسیر آخرت.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.