حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ 13 ربيع أول 1443 Tuesday, 19 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

پیام تسلیت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بمناسبت ارتحال سید صادق المهدی

شناسه : 10251 12 آذر 1399 - 8:30 196 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

مجمع جهانی تقریب با ارسال پیامی، درگذشت رئیس حزب امت سودان و نخست وزیر اسبق سودان را تسلیت گفت. مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با ارسال پیامی، وفات سید صادق المهدی رئیس حزب امت سودان و نخست وزیر اسبق سودان را تسلیت گفت. متن پیام ارسالی به شرح ذیل است: انا لله و انا الیه […]

پ
پ

مجمع جهانی تقریب با ارسال پیامی، درگذشت رئیس حزب امت سودان و نخست وزیر اسبق سودان را تسلیت گفت.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با ارسال پیامی، وفات سید صادق المهدی رئیس حزب امت سودان و نخست وزیر اسبق سودان را تسلیت گفت.

متن پیام ارسالی به شرح ذیل است:

انا لله و انا الیه راجعون

روح سید صادق المهدی، مجاهد بزرگ، پس از گذران عمری رهبری فکری، فرهنگی، تربیتی و سیاسی امت اسلامی به جوار رحمت الهی شتافت.

تمام جهان اسلام و به ویژه جامعه سودان این شخصیت برجسته و رهبر مقاوم سودانی که عمری در مقابل چالش ها پایداری کرد را از دست داده است.

صادق المهدی (رحمه الله علیه) در مواضع خود بر سه «نه» یعنی نه به عادی سازی روابط با اسرائیل، نه به تسلیم شدن و نه به شکست تکیه داشت. او از پدران و اجداد خود شعار «هیهات منا الذله» را به ارث برده بود و مبلّغی شجاع برای عزت سودان و امت اسلامی بود.

رد عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و تقویت روحیه مقاومت در تمام مواضع آن سید فقید آشکار بود و صدای او و روحیه مقاوم او در سودان برای مبارزه با خائنان به حقوق ملت سودان و امت اسلامی باقی خواهد ماند.

ما مراتب تسلیت خود را به خانواده آن فقید بزرگوار در کشور برادر، سودان و دوستان و ملت این کشور ابلاغ می کنیم و از خداوند سبحان مسئلت می کنیم که پرچم عزت و کرامت و رد عادی سازی و تسلیم را به دست نسلی که به وسیله ایشان تربیت شده است برساند و روح او در جوار پروردگارش خوشنود باشد. رضوان خدا بر او باد و خداوند او را با اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) محشور فرموده و به خانواده ایشان صبر عنایت فرماید.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.