حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ 13 ربيع أول 1443 Tuesday, 19 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2088×

لبیک ۴۳ مرکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی برای ادامه راه شهید فخری زاده

شناسه : 10274 12 آذر 1399 - 10:06 326 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

 مراکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی با ارسال بیانیه‌ای، اظهار داشتند که تهدید و ترور مستکبرین، نمایش دهنده حقانیت و اثر بخشی طریق جریان علمی کشور و باعث قوت بخشیدن ایمان و عزم فعالین این عرصه است. ۴۳ مرکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی با ارسال بیانیه‌ای جهت استمرار راه شهید فخری زاده، دانشمند هسته ای لبیک خود را […]

پ
پ

 مراکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی با ارسال بیانیه‌ای، اظهار داشتند که تهدید و ترور مستکبرین، نمایش دهنده حقانیت و اثر بخشی طریق جریان علمی کشور و باعث قوت بخشیدن ایمان و عزم فعالین این عرصه است.

۴۳ مرکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی با ارسال بیانیه‌ای جهت استمرار راه شهید فخری زاده، دانشمند هسته ای لبیک خود را اعلام کردند و در خواست تغییر رژیم حقوقی فعالیت ‌های هسته‌ ای کشور به جهت گشایش طریق فعالیت ظرفیت‌های عظیم نخبگانی کشور در این حوزه را کردند.

متن بیانیه ارسالی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَی اللَّهُ إِلَّا أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ» (توبه، ۳۲)

کافران می‌خواهند که نور خدا را به نَفَس تیره خود خاموش کنند و خدا نگذارد تا آنکه نور خود را در منتهای ظهور و حد اعلای کمال برساند هر چند کافران ناراضی و مخالف باشند.

بدخواهان وامانده از همه جا ما را از چه می‌ترسانند؟ آمریکا و اسرائیل چنین می‌پندارند که می‌توانند با ترور وحشیانه اولیای الهی، نور خدا را خاموش کنند و وقفه‌ای در مسیر حق و عقبگردی از جهاد مقدس در راه خدا ایجاد کنند؛ غافل از آنکه ترس از مرگ برای کسانی است که دنیا را مقرّ خود قرار داده و‎ ‏از قرارگاه ابدی و جوار رحمت ایزدی بی‌خبرند. ما ملت امام حسین (ع) هستیم و از هر قطره خون پاک شهدای ما هزاران شکوفه به پا می‌خیزد.

استکبار جهانی و مزدوران آن بار دیگر عجز و زوال خود را نمایان کردند و ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای ایران، دکتر محسن فخری‌زاده را به شهادت رساندند. سران استکبار و رژیم جلاد و غاصب صهیونیستی از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون لحظه‌ای از مانع تراشی در راه پیشرفت کشور دست نکشیده‌اند و همواره با روش‌های مختلف به دنبال ضربه به ملت ایران اسلامی بوده‌اند. گاهی با ابزارهای رسانه‌ای به دنبال تاثیر بر افکار عمومی بوده تا بتوانند رعب و وحشت نسبت به ایران در جامعه جهانی ایجاد کنند و از سویی دیگر امید جوانان ایرانی را تضعیف نمایند؛ گاهی نیز با ابزارهای سیاسی و قطعنامه‌های پی در پی به دنبال فشار حداکثری بر ایران اسلامی بوده‌اند. هرگاه از ناتوانی خود سرخورده شده‌اند و علیرغم این فشارها پیشرفت و نفوذ جمهوری اسلامی را بیش از پیش دیده‌اند دست به ترور و حذف فیزیکی چهره‌های درخشان علمی و انقلابی زده‌اند.

ادامه خط ترور توسط مراکز جاسوسی و تروریست پرور غربی-صهیونیستی که نشان از افول و نابودی آن‌ها دارد به هیچ وجه مانع پیشرفت و تعالی انقلاب اسلامی ایران نخواهد شد. خون شهید سرچشمه‌ی جوشان پرورش هزاران فخری‌زاده خواهد بود. بی تردید جریانی که در عرصه‌ی علمی برای پیشرفت و اقتدار کشور به حرکت درآمده است، متوقف نخواهد شد و تهدید و ترور مستکبرانی که مقاصد و منافع خود را در خطر می‌بینند، نشانگر حقانیت این مسیر و مقوم ایمان و قوت قلب ما خواهد بود. مراکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی سراسر کشور، خود را مرهون و مدیون خون پاک این شهیدان می‌دانند و اعلام می‌دارند که با همت و عزمی قوی‌تر از پیش تلاش نموده و راه آن شهید بزرگوار را ادامه خواهند داد. مسئولین نیز می‌بایست زمینه‌ی ورود جریان جوان نخبه و انقلابی را به عرصه‌های تخصصی راهبردی کشور هموار سازند.

شایان ذکر است، اکنون زمان برائت از هرگونه عقب نشینی در حوزه هسته‌ای و وادادگی درمقابل قاتلان فرزندان این سرزمین است. مجلس شورای اسلامی می‌بایست بسترهای قانونی و الزامات برنامه‌ای توسعه دوچندان و همه جانبه صنعت هسته‌ای را فراهم آورد و دستگاه‌های اجرایی نیز بازطراحی لازم را در این زمینه انجام دهند. یکی از اشکالات عمده رژیم حقوقی فعالیت‌های هسته‌‎ای در کشور مصوب سال ۱۳۵۳، انحصار فعالیت‌های هسته‌ای و دسترسی به مواد ویژه در سازمان انرژی اتمی به عنوان یک نهاد غیرنظامی است. به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که به برکت خون این شهید بزرگوار، موضوع تغییر رژیم حقوقی فعالیت هسته‌ای در کشور، در دستور کار نهادهای قانون‌گذار در این بخش قرار گیرد. به گونه‌ای که بخش نظامی کشور بتواند مستقل از سازمان انرژی اتمی و البته در یک نظام مسئولانه و تحت پروتکل‌های بین المللی همچون سایر کشورهای پیشرو در این حیطه، از فواید فناوری هسته‌ای در حوزه‌های دفاعی و غیر دفاعی بیش از پیش بهره‌مند گردد. دیگر ثمره این اتفاق می‌تواند گشایش مسیر برای فعالیت بخش خصوصی و بهره‌مندی از توان علمی هزاران فارغ التحصیل رشته‌های مرتبط با فناوری هسته‌ای اعم از مهندسی هسته‌ای، فیزیک هسته‌ای و … در مقاطع مختلف دانشگاهی باشد.

در پایان مجموعه مراکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی در سراسر کشور، شهادت دانشمند ارجمند شهید محسن فخری زاده را به محضر حضرت، ولی عصر(عج) و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی) و خانواده مکرم آن شهید، تبریک و فقدان ایشان را تسلیت عرض و از خداوند متعال علو درجات آن شهید عزیز را مسئلت می‌کند.

مراکز تحقیقاتی امضا کننده:

پژوهشکده بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف استان تهران

مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) استان تهران

مرکز نوآوری و تعالی کوثر دانشگاه تهران استان تهران

مرکز تحقیقاتی شهید قندی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی استان تهران

مرکز مطالعات حکمرانی امیرکبیر استان تهران

پژوهشکده علم و فناوری ثریا دانشگاه علوم و تحقیقات استان تهران

مجتمع پژوهش و فناوری حدید دانشگاه مالک اشتر استان تهران

مرکز تحقیقات میان رشته‌ای سپهد شهید حاج قاسم سلیمانی استان کرمان

قرارگاه علمی پژوهشی شهید گنجی پور دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهید کرانی استان هرمزگان

پژوهشکده علم الهدی مرکز پیام نور استان خراسان رضوی

مرکز تحقیقات حقوق، زنان و خانواده دانشگاه آزاد دامغان استان سمنان

مرکز تحقیقاتی محقق اردبیلی استان اردبیل

اندیشکده فاطر دانشگاه ارومیه استان آذربایجان غربی

مرکز سیاست پژوهی و فناوری تربیت مدرس استان تهران

مرکز علم و فناوری رسام دانشگاه جامع امام حسین (ع) استان تهران

مرکز تحقیقاتی شهید آقاسی زاده استان خراسان رضوی

مرکز تحقیقات شهید نظم بجنوردی دانشگاه بجنورد استان خراسان شمالی

مرکز پژوهشگران شهید چمران دانشگاه مالک اشتر استان اصفهان

مرکز شهید چمران استان ایلام

پژوهشکده زیست فناوری حیان دانشگاه تبریز استان آذربایجان شرقی

مرکز پژوهشی قیام دانشگاه قم استان قم

مرکز تحقیقات قائم دانشگاه شاهد استان تهران

مرکز پژوهشی شهید شهریاری دانشگاه علوم پایه استان زنجان

مرکز پژوهشگران شهید شهریاری دانشگاه اصفهان استان اصفهان

مرکز تحقیقات شهید چمران دانشگاه ارومیه استان آذربایجان غربی

مرکز مطالعات و سیاستگذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی استان تهران

مرکز تحقیقات علوم پزشکی و علوم نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز استان فارس

مرکز تحقیقاتی فردوس دانشگاه علوم پزشکی گیلان استان گیلان

مرکز شهر اندیشان جوان دانشکده هنر و معماری دانشگاه گیلان استان گیلان

مرکز تحقیقات رکتا استان همدان

مرکز رشد حسان دانشگاه اصفهان استان اصفهان

مرکز مطالعات و تحقیقات فرهنگیان دانشگاه فرهنگیان استان تهران

مرکز تحقیقات نوآوران دانشکده دامپزشکی شیراز استان فارس

پژوهشکده شهید اعتباری دانشگاه صنعتی اصفهان استان اصفهان

مرکز شتابدهی تحقیقات و فناوری‌های نوین در صنایع غذا و دارو (نیکا) دانشکده داروسازی شیراز استان فارس

مرکز شهید سردار حسین پور دانشگاه گیلان استان گیلان

مرکز رشد دام و طیور استان خراسان رضوی

مرکز تحقیقات شهید طهرانی مقدم دانشگاه صنعت هواپیمایی کشوری استان تهران

مرکز علوم انسانی باقرالعلوم استان گیلان

اندیشکده ابداء استان اصفهان

پژوهشکده شهید یزدانی استان سیستان و بلوچستان

مرکز آموزش و پرورش انجیر دانشگاه بنت الهدی صدر استان گیلان

مرکز تحقیقات گیاهان راهبردی دانشگاه گیلان استان گیلان.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.