حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۴۰۰ 14 صفر 1443 Tuesday, 21 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2059×

دانش افزایی و علم به موضوع از جمله اسباب موفقیت در مسئولیت ها است

شناسه : 11545 11 دی 1399 - 14:54 141 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

برای موفقیت در هر مسئولیتی باید آن شخص، عام به آن موضوع داشته باشد و علم خود را افزایش دهد و در همان حال مهارت های ضروری را هم یاد بگیرد و دارای مدیریت قوی باشد. حجت الاسلام حقانی در نشست هم اندیشی طلبه معلمان قم که در سالن مرحوم حضرت آیت الله حائری مرکز […]

پ
پ

برای موفقیت در هر مسئولیتی باید آن شخص، عام به آن موضوع داشته باشد و علم خود را افزایش دهد و در همان حال مهارت های ضروری را هم یاد بگیرد و دارای مدیریت قوی باشد.

حجت الاسلام حقانی در نشست هم اندیشی طلبه معلمان قم که در سالن مرحوم حضرت آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه تشکیل شد، با بیان این که برای پیروزی در هر مسئولیتی باید شخص، عام به آن موضوع داشته باشد  و علم خود را افزایش دهد و در همان حال مهارت های ضروری را هم فرا بگیرد، عنوان کرد: در کنار این اسباب شخص باید دارای توانایی مدیریت، کنترل هیجان و شناخت و بهره مندی از ابزار گوناگون دانشی و تدریسی باشد.
معاون اموربین الملل مؤسسه آموزشی امام خمینی(رحمه الله علیه) با بیان این که  متوقف نشدن در آن دانش از جمله عوامل موفقیت برای هر مسئولیتی است، اظهار کرد: معلم می باسیت هر سال در دانش خودش بازنگری کند و بخش دوم مهارت هایی است که معلم باید دارا باشد، چون مهارت تدریس غیر از داشتن علم آن است.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که در امر مهارت افزایی مباحثی چون برنامه ریزی، نظارت، ساماندهی و رهبری موضاعاتی ضروری است، تصریح کرد: در کنار این مباحث یادگیری مهارت سبک مقتدرانه هم می تواند یاری بسزایی در اداره برنامه و امور ها در حال تدریس کند.


وی بر برگزاری کلاس ها بطور کارگروه و مخاطب شناسی فراگیر تأکید کرد و افزود: تهدید کردن، تحقیر کردن، عدم حضور به موقع و… از جمله موانع عدم موفقیت در امر تدریس دانست.

حجت الاسلام حقانی، دارا بودن تقوا و توسل به اهل بیت (علیه السلام) را از دیگر اسباب موفقیت در کار تدریس عنوان کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.