حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۴۰۰ 14 صفر 1443 Tuesday, 21 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2059×

اساتید حوزه های علمیه اجازه دارند کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوند

شناسه : 11097 06 دی 1399 - 16:53 123 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اساتید حوزه های علمیه کشور اجازه دارند به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند. وکلای منتخب مردم در جلسه علنی با الحاق یک بند به ماده یک طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری با ۱۳۶ رأی موافق، ۸۵ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع از […]

پ
پ

با رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اساتید حوزه های علمیه کشور اجازه دارند به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند.

وکلای منتخب مردم در جلسه علنی با الحاق یک بند به ماده یک طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری با ۱۳۶ رأی موافق، ۸۵ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۸ نماینده حاضر در جلسه، موافقت کردند.

در این بند الحاقی آمده است: اساتید دانشگاه با درجه استاد تمام، دانشیار با ۱۰ سابقه تدریس و اساتید حوزه های علمیه کشور با ۱۰ سال سابقه تدریس در سطوح عالی حوزه های علمیه می توانند در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد رضا میرتاج الدینی به عنوان پیشنهاد دهنده این بند الحاقی، عنوان کرد: شرایطی که برای ثبت نام کاندیداتوری ریاست جمهوری درنظر داریم، محدود به مناصب قوای سه گانه شده است. در واقع اساتید و نخبگان علمی خارج از این سه قوه اگر بخواهند به کرسی ریاست جمهوری برسند باید حتما از سه کانال قوه مقننه، قوه قضائیه و قوه مجریه وارد شوند.

وی افزود: افراد نخبه و سیاسی در دانشگاه ها و حوزه های علمیه کشور، همچنین مراکز علمی وجود دارند که می توانند با پیشنهاد های جدید وارد عرصه انتخابات شوند.

منصوبان رهبری می توانند کاندیدا شوند

همچنین با نظر ابراهیم رضایی نماینده دشتستان، نمایندگان مجلس با الحاق یک بند به ماده (۱) طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری، با ۱۸۴ رأی موافقت کردند که بر اساس آن، دارندگان حکم مستقیم از رهبر انقلاب و منصوبان رهبری می‌توانند به عنوان کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کنند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.