حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰ 11 صفر 1443 Saturday, 18 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2059×

کار تهذیبی نیازمند پایه عقلی و منطقی/ گوشه نشینی مانع تحول و کشف استعداد

شناسه : 11554 11 دی 1399 - 9:29 187 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

آیت الله اعرافی: بسیاری از استعدادهای آدم زمانی بروز و ظهور می کند که به صحنه عمل آورده شود نه اینکه گوشه ای بنشیند. آیت الله علیرضا اعرافی ضمن اشاره به تأکید قرآن و اهل بیت به تناسب بین عملگرایی و کار تهذیبی گفت:  برخی اصل را تهذیب می دانند و مابقی را با نگاه […]

پ
پ

آیت الله اعرافی: بسیاری از استعدادهای آدم زمانی بروز و ظهور می کند که به صحنه عمل آورده شود نه اینکه گوشه ای بنشیند.

آیت الله علیرضا اعرافی ضمن اشاره به تأکید قرآن و اهل بیت به تناسب بین عملگرایی و کار تهذیبی گفت:  برخی اصل را تهذیب می دانند و مابقی را با نگاه تزاحمی و تعارضی به حداقل رسانده یا حذف کرده اند و در مقابل، نظریه دوم می باشد که به حداقل عبادت معتقد است در صورتی که همه این مباحث نه تنها معارض نیست، بلکه ابزاری برای رشد و پیشرفت اخلاقی است.

وی درادامه با نقد گوشه نشینی وعدم ورود به عرصه عمل ‌گفت: بسیاری از استعدادهای انسان زمانی بروز می‌کند که به صحنه عمل آورده شود نه اینکه گوشه ای بنشیند.

رئیس حوزه های علمیه با تصریح بر این نکته که تشکیلات نباید روح معنوی و اخلاقی را از انسان دور کند تأکید کرد: کار تهذیبی – تربیتی شوق و احساس می خواهد اما نیازمند پایه عقلی و منطقی نیز می باشد و گرنه احساس و عاطفه روزی از بین می رود و به همین خاطر جمع بین این دو مهم است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.