حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ 13 ربيع أول 1443 Tuesday, 19 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

حضرت آیت الله مصباح یزدی برای جواب به سوالات روز، دارای زبان گویا و رسایی بود

شناسه : 11937 29 دی 1399 - 14:01 525 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

از خصوصیات عمر پر برکت حصرت آیت الله مصباح یزدی این بود که برای اسلامی سازی علوم انسانی ۳۰ سال تلاش کردند و برای جواب به جامعه و مراکز علمی، فعالیت تشیکلاتی در اسلامی کردن علوم انسانی را در پیش گرفت. حجت الاسلام ملکی با توصیف شخصیت اخلاقی و علمی حضرت آیت الله مصباح یزدی […]

پ
پ

از خصوصیات عمر پر برکت حصرت آیت الله مصباح یزدی این بود که برای اسلامی سازی علوم انسانی ۳۰ سال تلاش کردند و برای جواب به جامعه و مراکز علمی، فعالیت تشیکلاتی در اسلامی کردن علوم انسانی را در پیش گرفت.

حجت الاسلام ملکی با توصیف شخصیت اخلاقی و علمی حضرت آیت الله مصباح یزدی بیان کرد: به گفته مقام معظم رهبری، آیت الله مصباح، شهید مطهری و علامه طباطبایی زمان خویش بود؛ ایشان در جواب به سوالات روز دارای زبانی گویا و رسا بود و مانند علامه طباطبایی تلاش می کرد، زیرا که همراه فقه و اصولی که در آن اجتهاد داشتند، برای جواب به نیازهای دینی روز جامعه و بین الملل هم تلاش بسیاری کردند.

قائم مقام مدیر حوزه های علمیه در امور استان‌ها اضافه کرد: حضرت آیت الله مصباح یزدی در علم فلسفه، تفسیر موضوعی قرآن هم طلاب موثری رشد دادند؛ ایشان در بحث تفسیر موضوعی حتی از برخی از علما هم دقیق تر بودند. علاوه بر این که تسلط دقیق نسبت به مسائل دینی داشتند و از تخصص لازم نسبت به علوم گوناگون برخوردار بودند، در عین حال مدیر و دارای سبک تشکیلاتی هم بودند.

وی عنوان کرد: «مؤسسه در راه حق» که شکل گرفت و در ادامه هم مؤسسه امام خمینی(رحمه الله علیه)، همگی برای این بود که علوم انسانی را اسلامی کنند و به همین علت رشته های مضاف در این مؤسسه از افتخارات عمر با برکت ایشان می‌باشد.

وی در آخر اظهار داشت: این عالم بزگوار برای تبیین معارف دینی حتی در میان دانشجویان حضور پیدا می کرد تا بتواند در این امر هم خدمتی به دین و انقلاب کرده باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.