حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۵ آبان , ۱۴۰۰ 21 ربيع أول 1443 Wednesday, 27 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2098×

انتشارکتاب «نظریه های زبان شناسی دانشمندان مسلمان» به همت پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی

شناسه : 11110 06 دی 1399 - 14:48 415 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

کتاب «نظریه های زبان شناسی دانشمندان مسلمان» نوشته سیدحسین سیدی منتشر گردید. مسئله مهم مطرح شده در این کتاب بیان نقش مسلمانان در پیدایش و ترتیب بندی علم زبان شناسی می باشد. . به دلیل ظهور مباحث زبان شناسی بعد از نزول قرآن نویسنده مهم ترین مطالب این پژوهش را در سه بخش صرف، نحو […]

پ
پ

کتاب «نظریه های زبان شناسی دانشمندان مسلمان» نوشته سیدحسین سیدی منتشر گردید.

مسئله مهم مطرح شده در این کتاب بیان نقش مسلمانان در پیدایش و ترتیب بندی علم زبان شناسی می باشد.

.

به دلیل ظهور مباحث زبان شناسی بعد از نزول قرآن نویسنده مهم ترین مطالب این پژوهش را در سه بخش صرف، نحو و معنا مطرح کرده است.

هدف پژوهش مبتنی بر این فرضیه می‌باشد که آن چه امروزه تحت نام زبان‌شناسی در دنیای جدید مطرح است، به زبان دیگر در تمدن اسلامی توسط زبان‌شناسان مسلمان ـ عرب و غیر عرب ـ مورد بحث و بررسی قرار گرفته است؛ پژوهش حاضر در حقیقت نوعی پژوهش کشفی است؛ بدین معنا که کشف و استخراج تلاش مسلمانان در شکل‌گیری دانش زبان‌شناسی می‌باشد.

دستاورد و نتیجه این پژوهش را می‌توان چنین مطرح کرد که دانشمندان زبان‌شناسی مسلمان از همان آغاز نزول قرآن با گرایش‌های مختلف زبانی، فلسفی و ادبی، پایه‌های دانش زبان‌شناسی را ساختند و در همین راستا، خدمات مهم و مفیدی به دانش تفسیر قرآن و تحلیل زبان‌شناختی متن کرده اند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.