حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1940×

لقمه گرفتن غربی ها برای ملت ها به بهانه «شام ایرانی»

شناسه : 11411 08 دی 1399 - 10:33 84 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

مدیر حوزه های علمیه خواهران همدان بیان کرد: مسابقه شام ایرانی تقلید از برنامه ای با عنوان «بفرمایید شام» است که از زمان های قبل در شبکه های ماهواره ای روی آنتن می رفت و در واقع لقمه گرفتن غربی ها برای ملت ایران است. سرکار خانم دکتر ام کلثوم امیدی با اشاره بر ضرورت […]

پ
پ

مدیر حوزه های علمیه خواهران همدان بیان کرد: مسابقه شام ایرانی تقلید از برنامه ای با عنوان «بفرمایید شام» است که از زمان های قبل در شبکه های ماهواره ای روی آنتن می رفت و در واقع لقمه گرفتن غربی ها برای ملت ایران است.

سرکار خانم دکتر ام کلثوم امیدی با اشاره بر ضرورت ترویج سبک زندگی ایرانی-اسلامی بیان کرد: مسابقه ی «شام ایرانی» تقلید از برنامه ای به اسم «بفرمایید شام» است که در زمان های قبل در شبکه های ماهواره ای پخش می شد و هم اکنون پس از تولید سریال های سخیف و سطح پایین سینمای خانگی، چشممان به انتشار همچین برنامه هایی باز است، مثال بارز از کار هایی است که در دشمنی با سبک ساده زیستی شکل میگیرد و در واقع لقمه گرفتن غربی ها به بهانه ی شام ایرانی برای ملت ایران می باشد.

وی افزود: این چنین برنامه ها که فقط اسمی از شام و ایرانی بودن با خود حمل می کنند و رنگ و لعاب خانه های فوق لاکچری، سفره های رنگارنگ و زندگی های بی معنی و هر آنچه که به کام دشمنان فرهنگ و اعتقاد این جامعه خوش آید را کنار هم می چینند.

مدیر حوزه علمیه های خواهران همدان با تاکید بر نقشه ی دشمنان در آماده سازی پشت صحنه ی اینچنین برنامه هایی، اضافه کرد: آنچه در حقیقت رخ می دهد، تزریق یاس در میان اقشار متوسط و زیر متوسط است که بیشترین مخاطبان این نوع برنامه ها می باشند و در واقع، خانواده هایی که در اوضاع مالی کنونی حتی یک دهم کیفیت سفره های شام ایرانی که باز شده است را هم نمی توانند بر سر سفره های حقیقی خود ببینند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه نمایشی از صحنه های غیر اصیل عده ای از سلبریتی هایی که از خانه، ماشین و لباس و زیور آلات خویش در شبکه های اجتماعی ارائه می دهند، باعث رسوخ این چهره های عقب افتاده در ذهن و کالبد نسل نوجوان و جوانی که به دنبال کسب هویت می باشند، می شوند و در واقع، تیشه به ریشه ی چارچوب های خانوادگی و زندگی مردمانی می زنند که بیشتر افتخارشان پایبندی به دینی است که در راس آن ساده زیستی و مراعات وضع مستضعفان قرار داده شده،دینی که در آن طرح های دقیق اقتصادی همانند خمس، زکات، صدقه شده تا فقیر و غنی در پله های جدا از هم قرار نگیرند و باعث تعادل مالی در جامعه شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.