حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۴۰۰ 14 صفر 1443 Tuesday, 21 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2059×

حوزه های علمیه نیازمند تحول صحیح و هدفمند است

شناسه : 12098 23 اسفند 1399 - 11:31 616 بازدید ارسال توسط :

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تصریح بر ضرورت تحول حوزه های علمیه گفت: حوزه ها باید به اقتضای شرایط جامعه و زمان متحول شوند. حجت الاسلام والمسلمین سید احمد حسینی خراسانی ضمن تصریح بر ضرورت تحول حوزه های علمیه گفت: نیاز داریم که حوزه ها بروز شوند تا بتوانند پاسخگوی نیاز جامعه باشند […]

پ
پ

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تصریح بر ضرورت تحول حوزه های علمیه گفت: حوزه ها باید به اقتضای شرایط جامعه و زمان متحول شوند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد حسینی خراسانی ضمن تصریح بر ضرورت تحول حوزه های علمیه گفت: نیاز داریم که حوزه ها بروز شوند تا بتوانند پاسخگوی نیاز جامعه باشند و به اقتضای شرایط جامعه و زمان متحول شوند.

وی در ادامه با اشاره به تحول حوزه در هر عصری گفت: زمانی کتاب هایی در حوزه تدریس می شد که امروزه حتی مورد مطالعه اساتید هم قرار نمی گیرد . در واقع حوزه های شیعه هر دوره در حال تحول هستند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه در ادامه افزود مقام معظم رهبری فرمودند که اگر خودمان تحول را در حوزه آغاز نکنیم دچار تحول های نا خواسته شده و بر ما تحمیل خواهد شد. پس بر شورای عالی حوزه های علمیه لازم استاد تا با استفاده از منویات رهبری و سایر مراجع تقلید مسیر تحول را بر اساس نیاز های جامعه هدایت کند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.