حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ 13 ربيع أول 1443 Tuesday, 19 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

راه پیروزی و موفقیت ملت ایران بی تردید از مسیر مقاومت می گذرد

شناسه : 11638 14 دی 1399 - 11:36 137 بازدید ارسال توسط : منبع : فارس

عضو مجلس خبرگان رهبری راه پیروزی و موفقیت ملت ایران را از مسیر مقاومت دانست و بر ماندگاری این راه تأکید کرد. حجت الاسلام و المسلمین محمد حاجی ابوالقاسم دولابی در نشست «تبیین شاخصه های مکتب مقاومت» با تسلیت سالروز شهادت سردار سلیمانی و همچنین درگذشت حضرت آیت الله مصباح یزدی گفت: امروز دو داغ سنگین بر […]

پ
پ

عضو مجلس خبرگان رهبری راه پیروزی و موفقیت ملت ایران را از مسیر مقاومت دانست و بر ماندگاری این راه تأکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حاجی ابوالقاسم دولابی در نشست «تبیین شاخصه های مکتب مقاومت» با تسلیت سالروز شهادت سردار سلیمانی و همچنین درگذشت حضرت آیت الله مصباح یزدی گفت: امروز دو داغ سنگین بر قلوب ما نشسته است.

وی با اشاره به این که هر دو این شخصیت ها اهل جهاد و مجاهدت بوده اند عنوان کرد: جهاد هم به معنای مجاهدت با سلاح نظامی و هم به معنای مجاهدت با سلاح معنوی و فکری است که شهید سلیمانی در جهاد نوع اول و حضرت آیت الله مصباح یزدی هم در نوع دوم جهاد نقش خود را ایفا کردند.

عضو هیئت امنای مدرسه علمیه مشکات همچنین با بیان این که بخشی از آیات قرآن به هر دو نوع اشاره دارد ادامه داد: خداوند هم خریدار جان مجاهدان و مقاتلان در راه خدا است و هم در آیه ای دیگر خطاب به پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) می فرماید از کفار تبعیت مکن و با قرآن، جهادی عظیم را رقم بزن که این دو آیه شریفه نشانه هایی از دو جهاد نظامی در کنار جهاد فرهنگی است.

حاجی ابوالقاسم در عین حال وجه مشترک شهید سلیمانی و حضرت آیت الله مصباح یزدی را پیشتازی در جبهه مقاومت خواند و خاطر نشان کرد: حضرت آیت الله مصباح یزدی، عمار انقلاب بود و تلاش کرد تا شبهه افکنی های غرب زدگان و دلدادگان در برابر فرهنگ غربی را با آثار علمی و قلمی خود پاسخ دهد.

وی اضافه کرد: تبیین و تشریح فلسفه اسلامی و همچنین تولید و نشر آثار علمی و فرهنگی، بخشی از مجاهدت حضرت آیت الله مصباح یزدی بود که در مقابل فعالیت های دشمنان انجام شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که راه پیروزی و موفقیت ملت ایران بی تردید از مسیر مقاومت می گذرد اظهار داشت: اعتقاد داریم که خون سردار حاج قاسم سلیمانی، صدها مجاهد و رزمنده و همچنین قلم حضرت آیت الله مصباح نیز صدها مجاهد فرهنگی پدید آورده است تا این مسیر تداوم داشته باشد.

رونمایی از کتاب «قرآن، کتاب مقاومت» بخش دیگری از این مراسم بود که در آن از ۳۰ نفر پژوهشگری که در تدوین این اثر ایفای نقش کرده اند تقدیر و تشکر شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.