حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۵ آبان , ۱۴۰۰ 21 ربيع أول 1443 Wednesday, 27 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2099×
آیت الله صدیقی:

شهدا مال الله حساب می‌شوند به همین دلیل رنگ و بوی خدایی می گیرند

شناسه : 10699 29 آذر 1399 - 7:29 157 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری مهر

آیت الله کاظم صدیقی در جلسه هفتگی هیئت میثاق با شهدا: شهید با خداوند معامله می کند و خریدار خود حضرت حق است به همین دلیل نعمت هایی که به او عطا می شود با همه ی بهشتی ها متفاوت است. امام جمعه موقت تهران با اشاره به این نکته که شهید با خداوند معامله […]

پ
پ

آیت الله کاظم صدیقی در جلسه هفتگی هیئت میثاق با شهدا: شهید با خداوند معامله می کند و خریدار خود حضرت حق است به همین دلیل نعمت هایی که به او عطا می شود با همه ی بهشتی ها متفاوت است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به این نکته که شهید با خداوند معامله می کند اظهار کرد: کسی که با حضرت حق معامله کند و شهید ‌شود، درواقع پروردگار او را خریده و مال الله حساب می‌شود به همین دلیل شهدا بو و رنگ خدایی دارند.

هدف شهدا برای حضور در میدان جهاد این است که با دشمنان گرگ صفت مبارزه کنند تا مبادا آنان مزاحم جان، مال و امنیت مردم شوند، و کسی که به قتال با دشمن می‌رود امکان دارد که به مدال شهادت برسد که همان مدال شجاعت است.

وی افزود: خداوند متعال در سوره توبه خود را خریدار شهید معرفی کرده، در واقع در میان میلیاردها آدم تنها عده‌ای منتخب پروردگار شده و از حیات موقت دنیایی به سرای آخرت منقل کرده.

تولیت حوزه امام خمینی در پایان با بیان اینکه شهدای مدافع حرم در برابر دشمن تا دندان مسلح از خود شجاعت و شهامت نشان داده اند گفت: شهادت خسارت نیست بلکه معامله ای پرسود است تا جایی که حتی در روایت آمده که شهید از خداوند درخواست می کند به دنیا برگردد تا بتواند دوباره شهید شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.