حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰ 12 ربيع أول 1443 Monday, 18 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

کارهای علمی و معرفتی باید از نقطه ای کوچک اما درست و دقیق شروع شود

شناسه : 10681 29 آذر 1399 - 8:51 139 بازدید ارسال توسط : منبع : خبر گزاری حوزه

رئیس قطب تعمیق ایمان دینی دفتر تبلیغات اسلامی بیان کرد: امروز یک گفتمانی را در دست داریم که وقتی می خواهیم حرفی از تمدن بگوییم، می توانیم به این منابع اشاره کنیم. حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی سبحانی «رییس قطب تعمیق ایمان دینی و مبارزه با جریانها و فرق انحرافی دفتر تبلیغات اسلامی و رئیس مرکز […]

پ
پ

رئیس قطب تعمیق ایمان دینی دفتر تبلیغات اسلامی بیان کرد: امروز یک گفتمانی را در دست داریم که وقتی می خواهیم حرفی از تمدن بگوییم، می توانیم به این منابع اشاره کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی سبحانی «رییس قطب تعمیق ایمان دینی و مبارزه با جریانها و فرق انحرافی دفتر تبلیغات اسلامی و رئیس مرکز الحضاره لتنمیه الفکر الاسلامی» در مراسم رونمایی از آثار پژوهشکده مطالعات تمدنی و اجتماعی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی که بصورت مجازی برگزار شد، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی، بحث مطالعات تمدنی و نگرش تمدنی به حوزه فرهنگ، دانش و سیاست جوانه زد.

وی افزود: حدود ۲۰ سال سپری تا این بحث در حوزه های علمیه جدی شود و تقریباً از دهه ۷۰ رویکرد تمدنی به عرصه فکر و دانش آمد و مباحث سیاسی با عمق بیشتری مورد مطالعه واقع شد؛ این که ما هسته مرکزی دید خود در دنیای امروز را باید بر اساس مؤلفه های تمدنی بسازیم و جهان را از این دریچه مشاهده کنیم و وارد تعامل شویم.

رئیس قطب تعمیق ایمان دینی و مبارزه با جریانها و فرق انحرافی دفتر تبلیغات اسلامی بیان کرد: در سال های دهه ۷۰ بحث مطالعات تمدنی در مجالس مختلف طرح شد و تدریجاً این بحث وارد فضای آکادمیک شد.

وی اظهار داشت: باید فعالیت های علمی و معرفتی را از نقطه ای کوچک اما درست شروع کرد و باید بدون خستگی پیش رفت و برای آن، تولیدات جدیدی را پیش ببریم و به عرصه قابل مراجعه و استناد برای دانش پژوهان قرار دهیم.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.