حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰ 12 ربيع أول 1443 Monday, 18 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

امام و روحانی محله، حلقه‌ی اتصال اقشار گوناگون محله است

شناسه : 11999 19 بهمن 1399 - 13:10 163 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: امام و روحانی محله باید در بین فعالان فرهنگی در مسجد و سایر گروه‌های فرهنگی محله، حلقه‌ی اتصال باشد و از تمام امکانات برای فعالیت و تلاش مردم بهره‌ وری کند. حجت‌ الاسلام و المسلمین احمد رضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی عنوان کرد: یکی از کارهایی که […]

پ
پ

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: امام و روحانی محله باید در بین فعالان فرهنگی در مسجد و سایر گروه‌های فرهنگی محله، حلقه‌ی اتصال باشد و از تمام امکانات برای فعالیت و تلاش مردم بهره‌ وری کند.

حجت‌ الاسلام و المسلمین احمد رضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی عنوان کرد: یکی از کارهایی که امروزه به درستی دنبال می‌شود، گفتمان امام و روحانی محله است که هم لازم است و هم بی‌تردید برکات بسیاری را خواهد داشت.

وی در ادامه اضافه کرد: ما از نخستین روزهای انقلاب اسلامی به درستی جایگاه بنیادین مسجد و روحانی مسجد را در موفقیت انقلاب و دوران دفاع مقدس مشاهده کردیم،  باز هم اگر بخواهیم در تبلیغ فرهنگ اسلام ناب موفق باشیم و با تهاجم فرهنگی دشمن مقابله کنیم،‌ می‌بایست جایگاه مساجد و روحانی محله‌ها را زنده کنیم.

حجت‌ الاسلام و المسلمین رضایی افزود: امروزه اوضاع جامعه بسیار با دهه‌های ۶۰ و ۷۰ دارای تفاوت است، ضربه دشمنان، در عرصه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است. به همین علت می‌بایست از امکانات مسجد و روحانی محله به درستی استفاده شود.

وی اظهار داشت: چنانچه مسجدی بخواهد نقش بنیادین خود را بیابد، یعنی به مسجد تراز اسلامی و انقلابی تبدیل بشود، باید یک امام و روحانی توانمند و مدبر داشته باشد، نه فقط یک پیش‌نماز و امام جماعت باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین رضایی خاطر نشان کرد: چنانچه روحانی محله توانمند، مدبر و اثرگذار باشد، نه‌تنها آن محله از تلاش‌های آن روحانی استفاده می‌کند، بلکه دیگر محلات هم از آثار یک مرکز فرهنگی به اسم مسجد بهره‌مند خواهند شد.

وی در پایان تاکید کرد: نظم دهی مراکز خیریه،‌ گسترش خدمات اجتماعی و حمایتی در محله ها و … باعث می‌شود که تلاش‌های امام و روحانی محله توسعه یابد و افراد بیشتری جذب مساجد شوند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.