حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰ 12 ربيع أول 1443 Monday, 18 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2087×

برگزاری آزمون دانش پژوهان مرکز تربیت مبلّغ معلم حوزه های علمیه

شناسه : 10932 01 دی 1399 - 13:18 140 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

با اتمام تحصیلات گروه اول از طلاب مرکز تربیت مبلغ معلم حوزه‌های علمیه، اولین آزمون اصلح (صلاحیت حرفه‌ای معلمی دانش پژوهان) همزمان با مراکز تربیت معلم سراسر کشور به صورت مجازی تشکیل شد. آزمون اصلح آزمونی است که پس از قبولی در دوره مهارتی تشکیل می‌شود که شامل سه بخش می‌باشد دوره کارآموزی و مولفه […]

پ
پ

با اتمام تحصیلات گروه اول از طلاب مرکز تربیت مبلغ معلم حوزه‌های علمیه، اولین آزمون اصلح (صلاحیت حرفه‌ای معلمی دانش پژوهان) همزمان با مراکز تربیت معلم سراسر کشور به صورت مجازی تشکیل شد.

آزمون اصلح آزمونی است که پس از قبولی در دوره مهارتی تشکیل می‌شود که شامل سه بخش می‌باشد دوره کارآموزی و مولفه فرهنگی هر کدام به طور مجزا برخوردار از ۲۷۵ امتیاز و آزمون کتبی اصلح نیز دارای ۴۵۰ امتیاز است، مهارت آموز با کسب ۶۵ درصد نمره در هر بخش، قبولی خود را تضمین می کنند.
طراحی سؤالات آزمون مهارت آموزان را بر مبنای مدل شایستگی معلمان، تحلیل کیفی مضامین برنامه درسی در تمامی رشته ها و همچنین چارچوب سنجش سه بعدی صورت گرفته است.

پرسش های این آزمون در چهار حیطه تحلیل تربیتی – اخلاقی، دانش تربیتی، دانش موضوعی و دانش موضوعی – تربیتی می‌باشد و  پیش بینی حیطه محتوایی، تدوین سناریوهای کوتاه و بلند و طبقه بندی سطح متفاوت یادگیری، سه مستند مهم رعایت شده در طراحی پرسش ها محسوب می شود و قبول شدگان نهایی به عنوان معلم رسمی به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد.

باید گفته شود: نتایج آزمون، اوایل دی ماه سال جاری همزمان با نمره کارآموزی و مولفه فرهنگی مهارت آموزان اعلام خواهد شد.
پس از اعلام نهایی نتایج، مهارت آموز در صورت شکایت به نتیجه آزمون می تواند درخواست خود را در سامانه رسیدگی به اعتراضات ثبت کند. فقط آن دسته از مهارت آموزانی که حد نصاب نمره را دریافت نکرده اند می توانند از ۳۰  آذر ماه تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه اول دی ماه به مدت ۲ روز با ورود به سامانه هدف نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.