حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ 10 صفر 1443 Friday, 17 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2059×

ارتباط محرم و نامحرم در فضای مجازی بسیار نگران کننده است

شناسه : 10911 01 دی 1399 - 8:08 126 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

سخنران حرم بانوی کرامت بیان کرد: ارتباط محرم با نامحرم و ارتباطات به ‌دوراز قواعد دینی در تجمعات و فضای مجازی بسیار نگران ‌کننده است. حجت‌الاسلام‌ حسینی قمی،‌ طی سخنانی در مراسم میلاد حضرت زینب (س) که از بستر فضای مجازی و صحن‌های حرم پخش شد، بیان کرد: روز پرستار که هم‌ زمان با ولادت […]

پ
پ

سخنران حرم بانوی کرامت بیان کرد: ارتباط محرم با نامحرم و ارتباطات به ‌دوراز قواعد دینی در تجمعات و فضای مجازی بسیار نگران ‌کننده است.

حجت‌الاسلام‌ حسینی قمی،‌ طی سخنانی در مراسم میلاد حضرت زینب (س) که از بستر فضای مجازی و صحن‌های حرم پخش شد، بیان کرد: روز پرستار که هم‌ زمان با ولادت حضرت زینب (س) است را به مدافعان و جهادگران عرصه سلامت تبریک می‌گوییم.

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: امام سجاد (ع) در توصیف این بانوی بزرگوار می‌فرمایند ایشان عالمه غیر معلّمه است که این وصف نشان‌دهنده این است که حضرت مطلبی را درک می‌نمودند که برای دیگر انسان‌ها مورد ‌فهم نبود.

وی افزود: حضرت زینب (س) آن‌قدر صبور و شکیبا بودند که به امام زمان خودش در واقعه کربلا آرامش می‌دادند و ولی و حجت خدا را تسلی می دانند که نشان‌دهنده بزرگی روح این بانوی بزرگوار است.

حجت‌الاسلام‌ حسینی قمی خاطر نشان کرد: اگر کسی بخواهد صبر و بردباری را بیاموزد باید از حضرت زینب (س) الگو گیری نماید و در این وضعیت بیماری کرونا و معضلات اقتصادی و امراض و مشکلات مختلف باید شکیبایی پیشه کند درحالی‌که جمع مشکلات زنان عالم را نمی‌توان با مصائب حضرت زینب (س) مقایسه نمود.

سخنران حرم بانوی کرامت تصریح کرد: وقتی حضرت زینب (س) وقتی به مجلس یزید (لعنه الله علیه) داخل شدند از هیچ‌کدام از مشکلات گله‌مند نبودند و تنها شکایتی که حضرت بیان نمودند نسبت به‌قرار دادن اسیران در مقابل غریبه ها و نامحرمان بود.

وی در ادامه اظهار داشت: نوع پوشش حضرت زینب (س) و روش شرکت حضرت در اجتماع می‌تواند الگوی بسیار مهمی برای زنان عالم باشد.

حجت‌الاسلام‌ حسینی قمی ادامه داد: ارتباط محرم با نامحرم و ارتباطات به‌دور از قواعد دینی در تجمعات و فضای مجازی بسیار نگران‌کننده است.

استاد حوزه علمیه گفت: بعضی از مانتوها و لباس‌های زنانه با بدحجابی فرقی ندارد و باید بانوان به سمت حجاب برتر که همان چادر و پوشش کامل است بروند.

وی در پایان اظهار کرد: هیچ مشکلی برای رسیدن به درجات عالی علمی برای بانوان در کنار حفظ حجاب وجود ندارد و امروزه میبینیم، بسیار بانوانی که به این درجات علمی نائل شدند که باعث افتخار هستند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.