حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰ 11 صفر 1443 Saturday, 18 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2059×

آموزش و پرورش فرهنگ فاطمی را انتشار دهد/در شرایط کرونایی نباید از روضه خانگی غفلت شود

شناسه : 11489 09 دی 1399 - 11:46 340 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

یکی از کارشناسان مذهبی رسانه ملی بیان کرد: این وضعیت کرونایی معلوم نیست چه زمانی به اتمام برسد و می بایست خود را با این اوضاع هماهنگ کنیم و در این جهت نباید از مجالس خانگی فاطمیه غلفت شود بلکه باید مجالس را با افراد کمتری تشکیل دهیم. حجت‌الاسلام ناصر رفیعی در سالگرد شهادت حضرت […]

پ
پ

یکی از کارشناسان مذهبی رسانه ملی بیان کرد: این وضعیت کرونایی معلوم نیست چه زمانی به اتمام برسد و می بایست خود را با این اوضاع هماهنگ کنیم و در این جهت نباید از مجالس خانگی فاطمیه غلفت شود بلکه باید مجالس را با افراد کمتری تشکیل دهیم.

حجت‌الاسلام ناصر رفیعی در سالگرد شهادت حضرت زهرا (س) در حرم بانوی کرامت عنوان کرد: با همه مباحثی که در کتب گوناگون در مورد این بانوی بزرگوار به رشته تحریر درآمده است، اما منزلتشان هنوز هم ناگفته مانده است و ضروری است از پنج محور قرآن کریم، پدر بزرگوارشان، ائمه اطهار(علیهم السلام)، نویسندگان غیرمسلمان و غیر شیعه و رفتار ایشان مورد بررسی و تفحص قرار گیرد.

وی گفت: تعدادی از آیات قرآن اشاره به حضرت زهرا (س) دارد که در قدر و منزلت این بانوی بزرگوار و تبیین شخصیت ایشان نازل ‌شده است.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: احادیث بسیار جالبی از زبان رسول اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) در شأن و عظمت این بانو وجود دارد که در نوع خود بی‌ مثال است.

عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی خاطر نشان کرد: از تمام ائمه اطهار (علیهم السلام) احادیث گوناگونی در مورد صدیقه طاهره (س) موجود است که بیان کننده شأن این بانوی بزرگوار می باشد.

وی یادآور شد: مطابق نظر دانشمند مسیحی «سلیمان کتانی» قهرمانی به آگاهی و درک و شجاعت است و به نظر بنده قهرمان، شخصی همانند فاطمه زهرا(س) است که به تنهایی در مقابل جریان مخالف ولایت مقاومت نمود و تا پایان هم از ولایت دفاع کرد.

حجت‌الاسلام‌ رفیعی در ادامه عنوان کرد: سبک زندگی حضرت زهراء(س) بسیار با اهمیت و کاربردی است و اینکه بتوانیم از سبک زندگی این بانو در عرصه های عبادی، سیاسی و اجتماعی و در تمامی عرصه ها الگو بگیریم بسیار مهم است.

سخنران حرم بانوی کرامت اظهار داشت: مقدم داشتن همسایه بر خود، حفظ آسایش همسایه، مقدم داشتن دیگران در مسائل اقتصادی و دستگیری از فقرا و… همگی می‌تواند الگوهای صحیحی برای ما باشد.

وی در پایان اضافه کرد: این وضعیت کرونایی معلوم نیست چه زمانی به اتمام برسد و می بایست خود را با این اوضاع هماهنگ کنیم و در این جهت نباید از مجالس خانگی فاطمیه غلفت شود بلکه باید مجالس را با افراد کمتری تشکیل دهیم همچنین تشکیل مسابقات کتاب‌خوانی در فضای مجازی و نشر فرهنگ فاطمی توسط آموزش‌وپرورش باید صورت بگیرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.