حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۵ آبان , ۱۴۰۰ 21 ربيع أول 1443 Wednesday, 27 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2099×

دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی: از آمدن روح‌الله زم به عراق اطلاع نداشتیم

شناسه : 10717 27 آذر 1399 - 15:44 587 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری فارس

دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی اظهار کرد که از آمدن روح‌الله زم به کشور عراق اطلاعی نداشته و نقشی در دستگیری وی ایفا نکرده است. دفتر آیت‌الله العظمی سیدعلی سیستانی به برخی اخبار در فضای مجازی واکنش داد و بیان کردند که  از وجود روح‌الله زم در عراق اطلاعی نداشته و نقشی در دستگیری او ایفا […]

پ
پ

دفتر آیت‌الله العظمی سیستانی اظهار کرد که از آمدن روح‌الله زم به کشور عراق اطلاعی نداشته و نقشی در دستگیری وی ایفا نکرده است.

دفتر آیت‌الله العظمی سیدعلی سیستانی به برخی اخبار در فضای مجازی واکنش داد و بیان کردند که  از وجود روح‌الله زم در عراق اطلاعی نداشته و نقشی در دستگیری او ایفا نکرده است.

در اطلاعیه منسوب به دفتر حضرت آیت‌الله سیستانی که در برخی سایت‌ها انتشار یافته آمده است:‌

بسمه تعالی
با سلام و احترام
بارها اعلام نمودیم که دفتر آقای سیستانی هیچگونه اطلاعی از آمدن آقای زم به عراق و نقشی در دستگیری ایشان نداشته است.

و پس از انتشار ادعای سوء استفاده از نام آقای سیستانی برای کشاندن ایشان به عراق، در تماس با مقام های عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران، از آنان خواسته شد توضیحاتی در این زمینه ارائه دهند، و بر این درخواست مکررا تاکید شد، و در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۹ آقای شهرستانی نماینده آقای سیستانی و رئیس دفترشان در قم – طبق دستور ایشان – با اقای رئیسی ریاست قوه قضائیه ملاقات و موضوع را پیگیری نمودند.

در نهایت: مقامات ذیربط به صورت رسمی به ایشان و سپس در تاریخ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ به دفتر آقای سیستانی در نجف اشرف ابلاغ نمودند که هرگونه سوء استفاده از نام آقای سیستانی در جریان بازداشت آقای زم قاطعانه تکذیب می شود و بنابر آن زمینه دخالت مرجعیت در امر محاکمه و مجازات ایشان را منتفی دانستند.

حجت‌الاسلام جواهری از اعضای دفتر معظم‌له متن مذکور را تایید کرده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.