حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ 10 صفر 1443 Friday, 17 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2059×
رئیس جامعه مدرسین:

تأثیر طلبه مهذب در مردم دیده می شود

شناسه : 11916 29 دی 1399 - 9:10 170 بازدید ارسال توسط : منبع : رسا

آیت الله حسینی بوشهری ضمن تأکید بر ضرورت مهذب شدن طلاب گفت: اگر در حوزه طلاب تهذیب شدند اثر آن در میان جامعه و مردم دیده می شود. رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار با معاون تهذیب و اخلاق حوزه های علمیه ضمن بیان ضرورت تربیت و تهذیب طلاب گفت: اگر در حوزه […]

پ
پ

آیت الله حسینی بوشهری ضمن تأکید بر ضرورت مهذب شدن طلاب گفت: اگر در حوزه طلاب تهذیب شدند اثر آن در میان جامعه و مردم دیده می شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار با معاون تهذیب و اخلاق حوزه های علمیه ضمن بیان ضرورت تربیت و تهذیب طلاب گفت: اگر در حوزه طلاب تهذیب شدند اثر آن در میان جامعه و مردم دیده می شود و اگر فرد در تهذیب ضعیف عمل کرد نه سودی برای جامعه دارد و نه تأثیر آنچنانی بر آن‌ها می گذارد.

وی در ادامه با اشاره به تأثیر پذیری طلاب از اساتید حوزه گفت: متأسفانه سرنوشت علمایی که در طول تاریخ از فضای تهذیب فاصله گرفتند چیزی جز عبرت برای سایرین نشد.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با تصریح بر نیاز کلی جامعه امروز به اخلاق و تهذیب تأکید کرد: باید از هر فرصتی برای اعتلای اخلاق و معنویت چه در جامعه و چه در طلاب بهره برد.

وی در آخر افزود: دشمنان در تلاش اند تا همین معنویت و اخلاق را از جامعه بگیرند پس لازم است مسئولین فرهنگی تمام تلاش خود را برای مقابله ی با این تهاجم به کار گیرند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.