حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰ 14 ربيع أول 1443 Wednesday, 20 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2088×
حجت الاسلام و المسلمین پناهیان:

احیای موقوفات حوزوی از لوازم تقویت حوزه‌های علمیه

شناسه : 11671 16 دی 1399 - 12:51 249 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

حجت الاسلام پناهیان با بیان ضرورت تقویت حوزه های علمیه گفت: مشکلات اقتصادی تأثیر منفی بر حوزه‌های علمیه دارند که احیای موقوفات از ابزار رفع این مشکل می باشد. تولیت حوزه علمیه دارالحکمه «حجت الاسلام و المسلمین پناهیان» با اشاره به اهمیت حوزه علمیه‌ی قم و تهران گفت: حوزه علمیه قم در مرتبه مهم و […]

پ
پ

حجت الاسلام پناهیان با بیان ضرورت تقویت حوزه های علمیه گفت: مشکلات اقتصادی تأثیر منفی بر حوزه‌های علمیه دارند که احیای موقوفات از ابزار رفع این مشکل می باشد.

تولیت حوزه علمیه دارالحکمه «حجت الاسلام و المسلمین پناهیان» با اشاره به اهمیت حوزه علمیه‌ی قم و تهران گفت: حوزه علمیه قم در مرتبه مهم و ویژه ای قرار دارد و در کنار آن حوزه علمیه تهران نیز به دلیل نزدیکی با بدنه حکمرانی از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی در ادامه سبک زندگی طلبه های حوزه ی علمیه تهران را متفاوت دانست و این نکته را بیان کرد که علمای تهران در طول تاریخ فعالیت های جریان سازی را به کمک مردم انجام دادند.

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به مشکلات اقتصادی حوزه علمیه گفت: امروزه حوزه های علمیه دچار مشکلات اقتصادی اساسی‌ای هستند که تأثیرات منفی زیادی بر حوزه ها وارد می کند که احیای موقوفات حوزوی از ابزار تأثیر گزار برای رفع این مشکل و تقویت حوزه می باشد.

وی در پایان ضمن اشاره به وجود نخبگان فراوان در تهران تقویت حوزه علمیه عاصمه را وسیله تقویت هرچه بیشتر جامعه و دانشگاه معرفی کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.