حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1951×

ابعاد شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی معرفی نشده است

شناسه : 11701 15 دی 1399 - 12:16 103 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

حاج قاسم سلیمانی شهید بین المللی است که تاکنون ابعاد وجودی، شخصیت و نقش ایشان به درستی شناخته نشده است و القابی مثل سپهبد و سرلشکر و امثال آن گویای شخصیت شهید سلیمانی نیست. خانم زهرا آبام در سخنرانی مجازی مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) کلاله به مناسبت نخستین سالروز شهادت سردار سلیمانی گفت: […]

پ
پ

حاج قاسم سلیمانی شهید بین المللی است که تاکنون ابعاد وجودی، شخصیت و نقش ایشان به درستی شناخته نشده است و القابی مثل سپهبد و سرلشکر و امثال آن گویای شخصیت شهید سلیمانی نیست.

خانم زهرا آبام در سخنرانی مجازی مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) کلاله به مناسبت نخستین سالروز شهادت سردار سلیمانی گفت: دشمنی، مقابل دوستی و محبت، به معنای کراهت، نفرت، عداوت و خصومت و نوعی رفتار برخاسته از قوه غضب است و بر اثر اموری همانند هواهای نفسانی بوجود می‌آید و انسان دارای دشمنان درونی و بیرونی است.

وی با اشاره به اهمیت دشمن ‌شناسی و رهایی از دسیسه های آنها، عنوان کرد: دشمنان دائماً مشغول این هستند که انسان را به بدبختی در دنیا و آخرت بکشند و او را از محل حقیقی خود دور کنند، با توجه به لزوم شناخت دشمنان نظام اسلامی در حال حاضر، بصیرت افزایی جایگاه بسزایی دارد.

خانم آبام، دیدگاه جمهوری اسلامی به وحدت را بسیار راهبردی دانست و اظهار داشت: امروزه جمهوری اسلامی به وحدت نگاه استراتژیکی دارد، چرا که دشمنان به دنبال از بین بردن مکتب اسلام هستند، به عمین علت به‌جز با وحدت نمی‌شود به مصاف مقابله با دشمن رفت.

خانم آبام با تاکید بر آگاهی نسبت به دشمنان خارجی و داخلی و نفوذ آنان افزود: به لطف خداوند قدرت انقلاب اسلامی جهانی است، اما اعمال نسنجیده فریب‌خوردگان داخلی، باعث گشوده شدن مواضع قدرت کشورمان توسط دشمن می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به سخنان رهبری در دیدار دست اندرکاران مراسم نخستین سالروز شهادت سردار سلیمانی و خانواده ایشان مبنی بر حفظ وحدت و مقاومت در برابر دشمنان خاطر نشان کرد: دشمن و دشمن شناسی به‌طور کلی و قضیه آمریکا و ارتباط و مذاکره با آنها به صورت خاص از پرتکرارترین مباحث در سخنان رهبر انقلاب می‌باشد.

خانم آبام، دولت آمریکا را دشمن درجه اول ملت ایران خواند و تصریح کرد: ذات نظام سلطه اقتضا می کند که با حکومتی مثل جمهوری اسلامی دشمنی کند؛ نظام سلطه اهل خیانت، جنگ ورزی و ایجاد و سازماندهی گروه‌های تروریست، سرکوب کردن گروه‌های آزادیخواه می‌باشد.

وی با بزرگداشت شخصیت شهید سلیمانی اضافه کرد:حاج قاسم سلیمانی شهید بین المللی است که تاکنون ابعاد وجودی، شخصیت و نقش ایشان به درستی شناخته نشده است و القابی مثل سپهبد و سرلشکر و امثال آن گویای شخصیت شهید سلیمانی نیست.

خانم آبام با اشاره به اینکه «نام حاج قاسم تغییرات منطقه ای را رقم خواهد زد»، تاکید کرد: از این به بعد نام شهید سلیمانی در حوزه بین الملل مطرح شده و تاریخ شهادت او مبنای تحولات بنیادین در جهان خواهد شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.