حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1940×

خلاقیت در تدریس و تبلیغ محتاج پژوهش است

شناسه : 11301 07 دی 1399 - 12:22 210 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل کارآمدی واحدهای حوزوی را وابسته به کارهای پژوهشی دانست و بیان کرد: نوآوری در تدریس و تبلیغ محتاج پژوهش است و تدریس و تبلیغ بدون در نطر گرفتن پژوهش، مدرّس و مبلّغ را گرفتار رخوت و کسالت می‌کند. حجت‌الاسلام مهدی قربانی، در آیین افتتاحیه کتابخانه حوزه علمیه الزهراء (سلام […]

پ
پ

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل کارآمدی واحدهای حوزوی را وابسته به کارهای پژوهشی دانست و بیان کرد: نوآوری در تدریس و تبلیغ محتاج پژوهش است و تدریس و تبلیغ بدون در نطر گرفتن پژوهش، مدرّس و مبلّغ را گرفتار رخوت و کسالت می‌کند.

حجت‌الاسلام مهدی قربانی، در آیین افتتاحیه کتابخانه حوزه علمیه الزهراء (سلام ‌الله ‌علیها) اردبیل، با تاکید بر اینکه پژوهش از جمله خصوصیت ‌هایی است که مخصوص به انسان بوده و در بین موجودات دیگر جایی ندارد، عنوان کرد: پژوهش «مسئله محور»  است و تنها انسان در حیات خود با مسئله رو به رو می‌شود.

وی با تبیین اینکه قوت بخشیدن به عقلانیت بدون فعالیت پژوهشی ممکن نیست، بیان کرد: هر قدر با پژوهش و تحقیق قوه عاقله حوزه‌های علمیه قوت پیدا کند به همان اندازه تصمیماتی که اخذ می‌شود منطقی‌ تر، قابل دفاع ‌تر، حزماندیش‌ تر و کم‌هزینه ‌تر خواهد شد.

مدیر حوزه علمیه خواهران اردبیل اظهار کرد: کارکرد واحدهای حوزوی وابسته به تلاش های پژوهشی است و برای اینکه حوزه‌های علمیه خواهران بتوانند نسبت به مباحث نوین جوابگو باشند باید اهمیت مخصوصی نسبت به پژوهش بکنند.

حجت الاسلام قربانی اضافه کرد: خلاقیت در تدریس و تبلیغ محتاج پژوهش است و تدریس و تبلیغ بدون در نظر گرفتن پژوهش، مدرّس و مبلّغ را گرفتار سستی و رخوت می‌نماید.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اردبیل که خود یک پژوهشگر محسوب می شود به اهمیت پژوهش اشاره کرد و تصریح کرد: چنانچه انسان اثری مکتوب از خود بر جا بگذارد که در آن تولید و پیشبرد علم باشد، در قیامت آن اثر او را از آتش عذاب نجات خواهد داد.

حجت الاسلام قربانی در پایان خاطر نشان کرد: علمیت تنها ملاک برتری نیست، بلکه قلم عالِم و دانشمند است که در روایات بر خون شهید ارجحیت یافته، و این برتری در مسئله تحقیق و پژوهش حاصل می‌شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.