حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰ 26 ذو الحجة 1442 Wednesday, 4 August , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2019×

سومین نشست از سلسله نشست‌های حماسه حضور _ اخلاق انتخاباتی ۱۴۰۰/۰۳/۱۱

شناسه : 14173 12 خرداد 1400 - 20:36 71 بازدید ارسال توسط : منبع : روابط‌عمومی‌واحد‌رسانه‌حوزه‌علمیه‌فخریه‌مروی

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی، سومین نشست از سلسله نشست‌های حماسه حضور با موضوع “اخلاق انتخاباتی” در حوزه علمیه فخریه مروی برگزار شد. در این نشست که با حضور اساتید و طلّاب حوزه علمیه فخریه مروی، در مسجد جنوبی سپهسالار قدیم برگزار شد، “آیت‌الله محمّدباقر تحریری دامت‌برکاته‌“، تولیت حوزه علمیه […]

پ
پ

به گزارش روابط عمومی واحد رسانه حوزه علمیه فخریه مروی، سومین نشست از سلسله نشست‌های حماسه حضور با موضوع “اخلاق انتخاباتی” در حوزه علمیه فخریه مروی برگزار شد.

در این نشست که با حضور اساتید و طلّاب حوزه علمیه فخریه مروی، در مسجد جنوبی سپهسالار قدیم برگزار شد، “آیت‌الله محمّدباقر تحریری دامت‌برکاته‌“، تولیت حوزه علمیه فخریه مروی، به سخنرانی پیرامون اخلاق انتخاباتی پرداختند.

معظّم‌له در بخشی از سخنان خود با اشاره به توصیه‌های امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام به مالک اشتر فرمودند: اولین و اصلی ترین ویژگی که رئیس جمهور باید داشته باشد ایمان به خدای متعال است، ایمان به حساب و کتاب قیامت، که این ایمان با تقوای الهی همراه است و این تقوای الهی با التزام به دستورات شرع مقدّس منجر به این می‌شود که متعهّد بشود که این دستورات را در شئون گوناگون زندگی به هر حال پیاده بکند.

نکته دوم آن که دغدغه خاصّ خدمت رسانی به مردم داشته باشد. باید یک چنین حالتی را داشته باشد که در این راستا قهراً باید با خواسته های نفسانی اش مبارزه بکند.

نکته‌ی دیگری که ایشان بیان فرمودند این بود که مسائل اخلاقی که در اسلام مطرح می‌شود نوعاً صفات حمیده و صفات رذیله مشترک است برای همه انسانها، منتهی گاهی به خاطر جایگاه‌های خاصّی که بعضی ها در جامعه دارند مراعات این وظایف از آن‌ها  بیشتر خواسته شده و باید بیشتر این التزام ها را داشته باشند.

.

مطالب مرتبط:

صوت کامل سومین نشست از سلسله نشست‌های حماسه حضور _ اخلاق انتخاباتی ۱۴۰۰/۰۳/۱۱

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.