حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

چهارشنبه, ۵ آبان , ۱۴۰۰ 21 ربيع أول 1443 Wednesday, 27 October , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 2098×

رهبرانقلاب:مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید/معیشت مردم دچار تنگی شده

شناسه : 9831 04 آذر 1399 - 15:38 208 بازدید ارسال توسط : منبع : KHAMENEI.IR

امروز جلسه‌ی ویژه ای با هدف ارائه راهکار برای حل مشکلات اقتصادی با حضور شورای عالی هماهنگی اقتصاد در محضر رهبر معظم انقلاب و در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد. امروز _سه‌شنبه چهارم آذر_ رهبرانقلاب ضمن حضور در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصاد با توجه به شرایط موجود نکاتی را متذکر شدند. حضرت آیت الله […]

پ
پ

امروز جلسه‌ی ویژه ای با هدف ارائه راهکار برای حل مشکلات اقتصادی با حضور شورای عالی هماهنگی اقتصاد در محضر رهبر معظم انقلاب و در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.

امروز _سه‌شنبه چهارم آذر_ رهبرانقلاب ضمن حضور در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصاد با توجه به شرایط موجود نکاتی را متذکر شدند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای ضمن لزوم بیان راهکار کوتاه مدت عملی در این جلسه فرمودند: مشکل اصلی نداشتن راهکار نیست بلکه ما نیازمند همت، شجاعت و اهتمام جدی و پیگیری هستیم.

ایشان در ادامه فرمودند: برای علاج تحریم‌ها دو مسیر «خنثی‌سازی تحریم‌ها و غلبه بر آنها» و «رفع تحریم» وجود دارد. البته ما مسیر رفع تحریم را یک بار امتحان و چند سال مذاکره کردیم اما به نتیجه‌ای نرسید.

ایشان ضمن بیان اشتباه بودن چشم امید داشتن به کسانی که با ما دشمنی می‌کنند فرمودند که باید بنا را بر عدم گشایش از خارج کشور گذاشت.

رهبر معظم انقلاب دخالت در مسائل موشکی ایران توسط سران سه کشور اروپایی را بی‌ربط به آن‌ها دانستند و خاطر نشان کردندکه کشورهای اروپایی ابتدا باید خود را اصلاح کنند، آن ها خودشان بیش‌ترین دخالت را در مسائل منطقه دارندآنوقت به ما می‌گویند که نباید در منطقه دخالت کنید.

ایشان ضمن گله کردن از عدم تحقق شعار سال در حد انتظار فرمودند: اجرای راه‌حل‌های پیشنهادی متخصصان در زمینه‌ی: «کسری بودجه»، «افزایش سرمایه گذاری دولتی و نهادهای عمومی»، «جهش تولید» و «حمایت از قشرهای ضعیف» میتواند آثار مثبتی در اقتصاد کشور و زندگی مردم پدیدآورد.

شورای عالی هماهنگی اقتصادی اردیبهشت سال ۹۷ و در پی شرایط اقتصادی ناشی از تحریم با فرمان رهبر انقلاب اسلامی تشکیل شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.