حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1945×

پیام رییس دانشگاه قم در پی فرا رسیدن روز دانشجو

شناسه : 10449 16 آذر 1399 - 15:42 312 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

امروز انقلاب اسلامی درگام دوم و در اوج توطئه های چند بعدی و پیچیده سیاسی، امنیتی،اقتصادی دشمنان مستکبر بشریت، به توان دانشگاه و دانشجویان آگاه و مومن و بصیر خود متکی است و به آن می بالد؛ دانشگاهیانی که شهدایی چون شهریاری، علی محمدی، احمدی روشن و تهرانی مقدم و دیگر شهدای جهاد علمی را […]

پ
پ

امروز انقلاب اسلامی درگام دوم و در اوج توطئه های چند بعدی و پیچیده سیاسی، امنیتی،اقتصادی دشمنان مستکبر بشریت، به توان دانشگاه و دانشجویان آگاه و مومن و بصیر خود متکی است و به آن می بالد؛ دانشگاهیانی که شهدایی چون شهریاری، علی محمدی، احمدی روشن و تهرانی مقدم و دیگر شهدای جهاد علمی را تقدیم آستان الهی نموده اند.

حجه الاسلام والمسلمین عسکر دیرباز، رییس دانشگاه قم با ارسال پیامی در پی فرا رسیدن روز دانشجو آورده است:

باسمه تعالی

 آن چیزی که ما از محیط دانشجویی‏ مان انتظار داریم، پیشرفت علم، پیشرفت اندیشه سیاسی، عمق اندیشه دینی و ایمان دینی، عمق معرفت دینی و روشن‏ بینی دینی، دست‏ یافتن به قلمروهای جدید، هم در زمینه علم، هم در زمینه سیاست، هم در زمینه معرفت دینی در محیط دانشجویی است.
(مقام معظم رهبری مد ظله العالی)

  شانزدهمین روز آذر؛ یادآور به خاک و خون کشیده شدن سه دانشجوی فرهیخته‌ی میهن، به دست دژخیمان پهلوی است که در اعتراض به سفر رئیس جمهور آمریکا به پا خاسته بودند و این روز، روز دانشجو نام گرفت و سندی شد بر استکبارستیزی و حق محوری دانشجویان ایرانی.

 امروز انقلاب اسلامی درگام دوم و در اوج توطئه های چند بعدی و پیچیده سیاسی، امنیتی، اقتصادی دشمنان مستکبر بشریت، به توان دانشگاه و دانشجویان آگاه و مومن و بصیر خود متکی است و به آن می بالد؛ دانشگاهیانی که شهدایی چون شهریاری، علی محمدی، احمدی روشن و تهرانی مقدم و دیگر شهدای جهاد علمی را تقدیم آستان الهی نموده اند…

 این روزها هم دانشگاه متعهد و انقلابی، شهید فرهیخته‌، دکتر محسن فخری زاده را تقدیم آرمانهای انقلاب اسلامی و ملت ایران و جبهه مقاومت نمود که یاد این شهید عزیز را گرامی می داریم.

 امسال با شیوع ویروس منحوس کرونا، نهاد علم و دانش شرایط متفاوت و دشواری را تجربه می کند، که امید است با درخشش اندیشه و همت دستهای دانشمندان این مرزوبوم، کشور سرشار از سلامتی و شادابی گردد.
 
 اینجانب با تبریک روز دانشجو، مراتب احترام و ادب صمیمانه خود را به حضور عموم دانشجویان کشور به ویژه دانشجویان متدین، پرنشاط و اندیشمند دانشگاه قم تقدیم می دارم و از خدای متعال سعادت، شادکامی و موفقیت روز افزون را برای تک تک شما عزیزان مسالت می کنم و امیدوارم در مسیر تحقق اهداف بزرگ انقلاب اسلامی و رهنمودهای امام راحل و رهبری عزیز انقلاب و اعتلای جمهوری اسلامی سربلند و سرافراز باشید.

عسکر دیرباز
رییس دانشگاه قم

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.