حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1945×

توصیه حضرت آیت الله مصباح یزدی به روانشناس حوزوی درباره مقابله با سختی ها و مشکلات

شناسه : 12018 04 بهمن 1399 - 20:06 195 بازدید ارسال توسط : منبع : خبرگزاری حوزه

مدیر مرکز مشاوره مأوا و روانشناس حوزوی بیان کرد: وقتی از مشکلات کار و استرس‌های آن بحث کردم، حضرت آیت الله مصباح یزدی فرمود اگر فعالیت را برای رضایت خدا و خشنودی قلب صاحب الزمان(عجل الله فرجه) انجام دهید، سختی‌ها و مشکلات، آسان و لذت‌بخش می‌شود. حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم اخوی عنوان کرد: یکی […]

پ
پ

مدیر مرکز مشاوره مأوا و روانشناس حوزوی بیان کرد: وقتی از مشکلات کار و استرس‌های آن بحث کردم، حضرت آیت الله مصباح یزدی فرمود اگر فعالیت را برای رضایت خدا و خشنودی قلب صاحب الزمان(عجل الله فرجه) انجام دهید، سختی‌ها و مشکلات، آسان و لذت‌بخش می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم اخوی عنوان کرد: یکی از مباحث بسیار مهم علامه مصباح به شاگردان این بود که تلاش کنید جهت گیری همه تلاشها و فعالیت‌ها در مسیر کسب رضایت خداوند و حضرت صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه) باشد.

وی اضافه کرد: یک بار که در مرکز مشاوره مأوا با ایشان برورد کردم، به ایشان عرض کردم بنده سردبیر خانه خوبان هستم و سختی کار و استرس آن بسیار است. خواهشا توصیه ای بفرمایید که بتوانیم با اوضاع روحی بهتر فعالیت کنیم که ایشان تأکید فرمودند: یادتان باشد هر فعالیتی که می کنید و هر قلمی که می زنید، حضرت صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه) نظاره گر شما می‌باشد و لذا اگر تلاش‌هایتان را برای کسب رضایت خداوند و خشنودی قلب صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه) انجام دهید، سختی‌ها و مشکلات برایتان آسان و لذت‌بخش می شود.

این روانشناس حوزوی همچنین افزود: پس از راهنمایی استاد مصباح، من بسیار روی این توصیه ایشان تفکر کردم و واقعاً دانستم که اگر افراد فراتر از نگاه شغلی و منفعت گرایانه خود به فعالیتش دقت کرده و جهت دهی همه تلاش‌هایشان، خدایی و معنوی و با یاد صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه) باشد، حقیقتاً مشکلات تبدیل به شیرینی می‌شود و خودم هم این را کاملاً تجربه کردم.

وی بیان داشت: وقتی هم از شهید رجایی سوال شد که با این همه فعالیت و کار که حتی شب‌ها نیز در محل کار می‌مانید و کار می‌کنید، آیا خسته و کسل نمی شوید، ایشان گفته بود کسی که برای عقیده خویش کار و تلاش می‌کند، خستگی نخواهد داشت و ما به‌طور ویژه این جهت گیری و باور قلبی به این مساله را ازعلامه مصباح آموختیم و درس گرفتیم.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.